בית אבות

איך בוחרים בית אבות

כאשר מגיע הרגע שבו מחליטים לעבור או להעביר אדם קשיש אל בית אבות מדובר בצעד לא פשוט לעשייה מכיוון שלקיימים לא מעט מוסדות שכאלה ברחבי הערים, ומבין כל אלה בוחרים רק אחד שבו מעוניינים להרגיש מסופקים ומטופלים מכל הבחינות. הגיל השלישי יכול להגיע בכל מיני מצבים בריאותיים, ולכן טרם הבחירה הסופית צריכים לוודא היטב לפי כמה פרמטרים כי מבצעים את הבחירה הכי נכונה לפי מצבו האישי של כל קשיש.

בית אבות

טיפול לפי מצב הקשיש

לא כל קשיש מגיע אל בית אבות כאשר המצב הבריאותי או הנפשי שלו דומה לזה של האחרים. עבור אנשים שלא ממש מבינים יותר מידי בגיל השלישי יכול להיות שהכל ייראה אותו הדבר כשאר מדובר באוכלוסייה של אנשים בני אותם הגילאים, אולם, קשישים יכולים להיות בני שמונים והם יכולים להיות בני תשעים, הם יכולים להיות עם יכולת תודעה מאוד גבוהה והם יכולים להיות כאלה שבקושי הולכים.

עבור כל קשיש ישנה בחינה מעמיקה של המצב הבריאותי, ולפי המצב הזה צריכים לדעת האם יכול אותו בית אבות לספק את השירותים הנדרשים. צריכים לבדוק האם יש מחלקה סיעודי, האם יש מחלקה לתשושים והאם יש מחלקה לדיירים עצמאיים. כל אחד לפי הצרכים הספציפיים שלהם הוא זקוק.

מגיעים אל המקום להתרשמות

הדרך הכי טובה להבין האם המקום עבור קשיש הוא הכי מתאים היא על ידי קביעה של פגישה להתרשמות או הגעה בצורה עצמאית. הגעה בצורה עצמאית היא כזו שיכולה להיות כזו שבה רואים את הדברים בצורה לא ערוכה, ממש כפי שהם מתרחשים בצורה יומיומית.

מצד שני פגישה עם האדם אשר מייצג את המקום ועובד בו יכולה להיות כזו שבה יכולים להעלות שאלות מקצועיות ולהיכנס אל כל המקומות שאותם חשוב לראות ולהכיר בכל רחבי בית האבות הגדול. בכל מקרה מדובר בהגעה שהיא בגדר של חובה, ורק איתה יכולים להבין בצורה הכי טובה האם רואים את כל מה שמבקשים שיהיה קיים מבחינת טיפול אישי וציוד לקשישים או שממשיכים אל בתי אבות אחרים. לא חייבים לבחור בין שני אלה ויכולים להגיע למקום להתרשמות ללא פגישה ועם פגישה רשמית.

כתוב/כתבי תגובה