איך מתבצע טיפול פסיכולוגי מרחוק ולמי זה בדיוק מתאים?

טיפול פסיכולוגי מרחוק נעשה כמובן באמצעות זום, אבל מהו בכלל טיפול פסיכולוגי מרחוק? אם זה כל כך יעיל, למה לא עשו את זה כך עד היום?

שאלות די מטרידות, התשובה בקצרה היא שטיפול פסיכולוגי מרחוק לא מתאים לכל מקרה ובכל מצב. ישנם מצבים מאוד ספציפיים בהם אפשר להשתמש בטיפול פסיכולוגי מרחוק.

כמו שאתם כנראה יודעים, טיפול פסיכולוגי לדתיים נעשה בדרך כלל כמה וכמה מפגשים. הטיפול אמור לתת למטופל כלים להתמודד עם עצמו, להעביר אותו תהליך של ריפוי נפשי מסוים.

אז למי מתאים טיפול פסיכולוגי מרחוק? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

 

טיפול פסיכולוגי מרחוק:

ראשית, נבהיר הברה קצרה. אין ספק שבטיפול פסיכולוגי שהוא כמו טיפול רגשי, כדאי מאוד שהמטפל יחווה את המטופל וכן להיפך, זה חשוב להצלחת הטיפול.

אמנם, במקרים מסוימים זה פחות חשוב. למשל, אם הטיפול נערך כבר די הרבה זמן והמטפל והמטופל מכירים אחד את השני די טוב, הטיפול יכול להתבצע בהצלחה גם דרך זום.

בנוסף, חשוב לדעת באיזה מקרה מדובר. ישנם אנשי עסקים למשל שהולכים לפסיכולוג פעם בשבוע כדי שישחרר להם את הלחץ מהעסקים. הם חייבים את זה בשביל השפיות שלהם. מפגש כזה אינו צריך להתרחש דווקא פנים אל פנים.

לכן, אם אתם רוצים לעשות טיפול פסיכולוגי אונליין, לא מומלץ להתחיל בטיפול מרחוק, אלא להתחיל בצורה פרונטלית ורק אז, בהתייעצות עם הפסיכולוג או עם גורמים מקצועיים אחרים, ניתן לעבור לשימוש בזום.

גם במקרים בהם נעשה שימוש בזום לפגישה הפסיכולוגית, לא משתמשים בזה בצורה רציפה. מדובר בדרך כלל באנשים שנוסעים ממקום למקום או שנבצר מהם להגיע ולכן הם משתמשים בזום.

כתוב/כתבי תגובה