הסרת משקפיים בלייזר

איך עושים הסרת משקפיים בלייזר

אין שום ספק כי בשנים האחרונות משקפיים הפכו לאחד מאביזרי האופנה החשובים והמובילים ביותר בשוק. ניתן למצוא אלפי דגמים וסגנונות שונים של מסגרות משקפיים שונות ומגוונות. אנשים רבים בוחרים להתאים את צבע המסגרת לבגד שהם לובשים ולמצב הרוח שלהם, בדיוק כמו שהם היו מתאימים חגורה לנעליים או שרשרת לשמלה. עם זאת, חשוב להבין כי לא כולם מרגישים בנוח עם המשקפיים שלהם, במיוחד כאשר יש צורך לבצע פעילות שבה המשקפיים עלולים להפריע, כמו למשל פעילויות גופניות שונות. במקרים כאלו, ניתן כמובן להרכיב עדשות, אבל לא כולם מסתדרים איתן ולא כולם מעוניינים לדחוף לעצמם משהו לעין. בדיוק עבור האנשים האלו, וכמובן עבור כל מי שמעוניין לשפר את איכות הראייה שלו ולבטל את התלות במשקפיים, הומצא הניתוח של הסרת משקפיים בלייזר.

כל הדרכים והשיטות לבצע הסרת משקפיים בלייזר

התקדמות הטכנולוגיה הובילה ללא מעט פיתוחים ושכלולים שונים, בין היתר להתפתחות שיטות שונות לצורך ביצוע ניתוח להסרת משקפיים בטכנולוגיית לייזר. המכונים החדישים מחזיקים היום בציוד ובמכשור המשוכלל ביותר, אשר מאפשר כמעט לכל אחד ליהנות מראיה משופרת תוך דקות ספורות בלבד. קרני הלייזר הפוגעות בעין של המטופל בזוויות ובעוצמה מסוימת, משנות למעשה את הקימור של קרנית העין. הלייזר מאפשר למעשה לאדות חלק מסוים מרקמת הקרנית, דבר שגורם לשיפור הראייה. כאשר מדובר על אדם עם קוצר ראייה, קרני הלייזר מתוכננות כך שהן ישטיחו את הקרנית שלו, לעומת זאת אצל אדם הסובל מרוחק ראייה – קרני הלייזר יקמרו את הקרנית שלו.

אחת השיטות הנפוצות ביותר בשוק, הינה שיטת השיוף או שיטת לאסק, הכירו באתר American Laser. בשיטה זו קרני הלייזר פועלות על פני שטח הקרנית בלבד, ואינן מבצעות חיתוכים. תפקיד הלייזר בשיטה זו הוא לסלק את הקליפה החיצונית של הקרנית, במטרה לחשוף את השכבה שמתחתיה. ההחלמה מההליך הזה לוקחת בין יומיים לשלושה ימים, כאשר זמן ההחלמה מאופיין ברגישות של האזור, דמע וטשטוש קל בראיה. שיטה זו נחשבת לוותיקה ולבטוחה יותר, היות והיא אינה כוללת חיתוך או הליך פולשני.

שיטת החיתוך מהווה את השיטה השניה, והיא קרויה גם שיטת לאסיק או סופר לאסיק. שיטה זו מכוונת יותר לאזור שנמצא מתחת לפני השטח של הקרנית, ולכן היא מחייבת חיתוך של 20% מעובי הקרנית וקיפול של הרקמה הצידה, קרני הלייזר פועלות למעשה על השכבה הפנימית של הקרנית ובסיום הטיפול השכבה העליונה מוחזרת למקומה. שיטה זו אינה כוללת שיוף של שכבת האפיתל החיצונית, ולכן ההחלמה ממנה תהיה מהירה יותר והראייה תהייה חדה כבר ביותר המחרת.

לסיכום, הסרת משקפיים בלייזר נחשבת לשיטה בטוחה ונפוצה ביותר לשיפור איכות הראייה. ניתן למצוא שיטות שונות לביצוע ההליך, עם זאת חשוב לזכור כי לכל שיטה יש את הסיכונים והסיבוכים שלה. חשוב כמובן לבצע את הניתוח במקום מוכר בעל אישור של משרד הבריאות.

כתוב/כתבי תגובה