חיסונים

ככה מנצחים מגפות

מגפות אינן דבר חדש והן הכחידו אוכלוסיות שלמות בחלקים שונים בעולם במהלך ההיסטוריה. גם היום אנחנו עדים למגיפה נוספת אלא שמה שעוזר לנצח אותה הוא הידע הרפואי והשכלול של הטכנולוגיה הרפואית שעוזר לייצר חיסונים. מלבד חיסונים יש עוד אמצעים שמסייעים לנצח את המגיפה הנוכחית – קורונה – וזהו המחקר המדעי שמחפש תרופה לנגיף, וגם תרופות להקלה על התסמינים.

כיצד לנצח את המחלה בעזרת חיסון?

יש כמה וכמה חברות שפיתחו חיסונים בשנת הקורונה וכל אחת מהן נשענת על פטנטים ועקרונות מדעיים אחרים. אולם כולם מאוחדות באותה גישה – לעזור לגוף לפתח חומת מגן של נוגדנים נגד הנגיף. התוצאה החשובה של זה תהיה אותה חסינות עדר מפורסמת אבל היא תושג רק אם כמה שיותר אנשים יתחסנו ויפתחו את הנוגדנים. כך תיכחד המחלה משום שלא תמצא יותר נשאים ולא תועבר מאדם לאדם. החיסונים יכולים להיות מסוג פעיל או סביל ובלבד שיתאימו לאנשים שמקבלים אותם ויגיבו בייצור נוגדנים.

בידודים וריחוק חברתי

זה אמנם האמצעי הכי פחות אהוד והכי פחות פופולרי אבל ככל שאנשים ישמרו על ריחוק פיזי זה מזה הם יוכלו למנוע מהנגיף לעבור מאחד לשני וכך בסופו של דבר לא יהיה מי שיידבק וידביק. זה דורש היענות של הציבור והרבה משמעת עצמית ובלי זה, זה פשוט בלתי אפשרי. היענות ציבורית דורשת אחריות אישית ויש אנשים שאננים שלא מבינים כמה המחלה מידבקת וכמה הם עלולים להיפגע מהתוצאות הבלתי צפויות שלה.

ניצחון באמצעות תרופה

במקביל למחקר על התרופות יש חברות שעוסקות כבר בפיתוח תרופה למחלה והתוצאות מעודדות. כבר היום יש תרופה מסוימת שחלק מהאנשים יכולים לקבל והתסמינים עוברים וזה ניתן רק במקרים קשים. ככל שימצאו יותר דרכים להילחם בה כך גם היא תאיים פחות על האנושות.

כתוב/כתבי תגובה