סימנים לאבנים בכליות

איך יודעים שיש אבנים בכליות? מתי כדאי לגשת לרופא?

תסמינים של אבנים בכליות שכיחים מאוד כך שעלינו לדעת לזהות את הרגע בו יש לגשת אל הרופא לקבלת טיפול. אנו נסביר כאן מה מאפיין את כאבי הבטן שמופיעים כאשר אבן יוצרת חסימה ומתי צריבה במתן שתן מעידה על דלקת שמחייבת פנייה מהירה אל הרופא. אם סבלתם בעבר מאבנים בכליות תדעו בוודאי לזהות את התסמינים החוזרים. במידה ומדובר בפעם הראשונה והכאבים חזקים – תשמחו לדעת שיש פתרון מהיר ושאפשר למנוע הצטברות חוזרת של אבנים. 

מה מאפיין כאב בטן של אבנים בכליות?

כאבי בטן מופיעים מסיבות רבות כאשר לכאב בטן שנגרם מאבנים בכליות יש מאפיינים ספציפיים, מדובר בכאב מותני שמקרין לעתים אל האזור של הבטן התחתונה (אל המפשעה). לרוב הכאב מופיע לסירוגין ללא הקלה בזמן מנוחה. הטיפול הוא במשככי כאבים רגילים בהתאם להנחיית הרופא המטפל. 

בחילות והקאות 

הקאות  מופיעות במקרים של אבנים בכליות בעקבות החסימה של הכליה. ההקאות גורמות למצב מסוכן של התייבשות ופוגעות ביכולת של המטופל לקבל טיפול תרופתי. מטופלים עם אבנים בכליות שסובלים מהקאות זקוקים לעתים לאשפוז על מנת לקבל נוזלים ותרופות באמצעות עירוי. 

תחושת צריבה במתן שתן

במידה והאבן נתקעה בין השופכן לבין שלפוחית השתן נוצר מצב בו השלפוחית מגורה ומתכווצת יותר מהרגיל. גירוי היתר הזה בא לידי ביטוח בצורך תכוף במתן שתן ותחושת צריבה. שימו לב שיש לאבנים שתקועות בין השופכן לבין השלפוחית את הסיכויים הטובים ביותר להיפלט מהגוף באופן טבעי. 

מתי כדאי לגשת אל הרופא?

כל כאב בטן חריף שאינו חולף במהרה דורש ביקור אצל הרופא למטרת אבחון אבנים בכליות. אם אל כאבי הבטן מתלווים גם סימפטומים כמו הקאות, שינויים בתדירות מתן השתן וחום – פניה מהירה אל הרופא הכרחית. סימנים כמו חום גבוה שמלווה בצמרמורות וצריבה במתן שתן מעידים על חשש למצב מסוכן בו שתן מזוהם ממלא את הכליה ללא אפשרות של התרוקנות. 

פרטים נוספים על אבנים בכליות תוכלו לקבל באתר: https://nk-urology.com

 

כתוב/כתבי תגובה