חיטוי מאגרי מים

איך מבצעים חיטוי מאגרי מים

במאגרי מים יש לעיתים זיהומים שונים ולכן קיימת חשיבות רבה לביצוע חיטוי מאגרי מים מעת לעת, על פי ההנחיות של האחראים על תחום זה.

קראו על חיטוי קורונה לבית >>>

שלבים של חיטוי מאגרי מים 

בשלב הראשון מתבצעת בדיקה של רמת האיטום במיכל האגירה ושל שלמות המבנה וזאת לאור העובדה שיש לא אחת סדקים, או בוצע איטום לא מושלם ולכן חודר למאגר המים זיהום של חיידקים.

אם הכול תקין מבצעים ניקוי יסודי ביותר של כל הדפנות של מאגרי מים באמצעות מברשות בעלות סיבים קשיחים של ברזל, ברזלית ומשטחים רחבים של סקוטש. בדרך זו מסירים את כל שכבות הלכלוך שעליהן מצטברים כמויות של חיידקים שונים. 

בתום ביצוע הפעולות הללו, מבצעים שטיפה יסודית של כל מאגרי מים ובהמשך מחטאים את כולו באמצעות אוזון או כלור. איש המקצוע האחראי על המיכלים הללו מחליט מהו חומר החיטוי היעיל ביותר נגד המזהמים הבקטריאליים במקום זה ומהו המינון הנדרש וזאת על פי המצב בשטח. 

את חומר החיטוי משאירים בתוך מאגר המים פרק זמן שנקבע, זה יכול להיות דקות בודדות, או כמה ימים בהתאם לצורך וכדי ליצור אפקטיביות לטווח הארוך. 

קראו על הדברה מקצועית >>>

חיידקים בתוך מאגרי מים 

על פי בדיקת המעבדה לאיכות המים, עלולים להימצא חיידקים שונים בתוך מאגרי מים כמו קוליפורמים, קוליפורמים צואתיים, חיידקי קולי, סטרפטוקוקוס, סטאף אראס ועוד. 

עבודות תחזוקה במאגרים

כאשר מבצעים חיטוי, זו הזדמנות לבצע עבודות תחזוקה במקום. כמו לדוגמה שיפוץ וצביעה של המכסים כדי למנוע היוצרות של חלודה וחדירה של חלודה למים, איטום של פתחי האוורור ושל המכסים כדי למנוע חדירה של לכלוך וחיידקים. כמו כן בודקים את תפקוד המערכת, כולל המצופים וחלפים נוספים שקיימים בה.

כתוב/כתבי תגובה