טיפול הומאופתי באסטמה

טיפול הומאופתי באסטמה

לא מעט ישראלים, צעירים ומבוגרים, נאלצים להתמודד עם מחלת האסטמה. לעיתים מדובר במקרים שנולדים איתם, יש כאלה שמגלים שהם אסתמטיים בשלב מאוחר יותר של חייהם. זה כמובן משפיע עליהם בצורות שונות, בין אם זה במסגרת העבודה, לימודים, פעילות ספורטיבית ועוד.

טיפול הומאופתי באסטמה

ישנן דרכים שונות כיצד לטפל באסטמה, כידוע נהוג להשתמש בדרך כלל במשאף על מנת להחזיר את הנשימה לסדרה, כמו כן יש להימנע מחשיפה לאבק ולחומרים מסוימים. לא מעט מטופלים בוחרים לעבור טיפולים אצל רופאים קונבנציונאליים מתוך מחשבה ואמונה שזו השיטה הנכונה עבורם. עם זאת, ישנם לא מעט מטופלים שמעדיפים דווקא בטיפול הומאופתי באסטמה.

טיפול הומאופתי באסטמה, הוא טיפול שמבקש להציג גישה אחרת, גישה לפיה הגוף שלנו יכול לרפא את עצמנו ואנחנו יכולים להשתמש בחומרים טבעיים על מנת להירפא. נהוג להשתמש בהומאופתיה בשלל מקרים ולא רק באסטמה, אך במקרה הנ"ל, אנחנו יכולים לראות לא מעט מטופלים שבוחרים לעבור טיפולים בגישה זו, מתוך מחשבה שכדורים ותרופות לא טבעיות, לא רק שהן עלולות שלא לשפר את המצב הן עלולות אף לגרום לו להיות גרוע יותר.

הטיפול ההומאופתי מתבצע על ידי מטפל או מטפלת שלמדו את התחום ויש להם ניסיון בכך, הם ניגשים לטיפול רק אחרי שהם בחנו את המטופל, שאלו את כל השאלות הנדרשות והבינו ממה בדיוק הוא סובל, עם מה הוא מתמודד וכיצד זה משפיע עליו. ייתכן מאוד שהתקפי אסטמה נובעים לא רק מסיבות סביבתיות אלא גם מסיבות אחרות, נוספות, למשל סיבות של לחץ נפשי ועוד. על כן הטיפול ייקח בחשבון גם נקודה זו.

לאחר מכן, הם ייבחנו את החומרים בהם ניתן להשתמש לצורך טיפול בבעיה. חשוב להדגיש, לכל מטופל יש חומרים מסוימים שיכולים להתאים לו, להבדיל מהרפואה המערבית לא מדובר בטיפול אחיד לכולם בהכרח, אלא כל אחד יטופל בהתאם למצבו, בהתאם לשגרת חייו ועוד. כן יש הבדל עצום בין סגנונות הטיפול, שכן כאן שמים לב יותר למצבו של המטופל באופן פרטני ולא מסתכלים בו רק כאחד מקבוצה של מטופלים.

כתוב/כתבי תגובה