ציוד דיאטרמיה

איך למצוא ציוד דיאטרמיה איכותי

ציוד דיאטרמיה

חדרי ניתוחים ברפואה המתקדמת כוללים מכשירים רבים ומשוכללים. הרופאים מבצעים הליכים רפואיים מורכבים בעזרת זרם חשמלי בכל סוגי הניתוחים, עור, גניקולוגיה, ניתוחים פלסטיים, ניתוחי פה ולסת, אורתופדיה ועוד.

ציוד דיאטרמיה מיועד לחיתוך רקמות ולעצירת דימומים בזמן ניתוחים ולצריבת כלי דם בעזרת חום המיוצר מזרם חשמלי. השימוש בזרם חשמלי עלול לגרום להתחשמלות של המנותח, לכן כאשר משתמשים בציוד זה מחברים למכשיר החשמלי מדבקות הארקה אשר מודבקות על גופו של המטופל. מדבקות ההארקה הן חיוניות לשמירת שלומו של המטופל על שולחן הטיפולים.

מה נכלל בקבוצת ציוד דיאטרמיה?

בקבוצה זו ניתן למצוא ציוד קבוע כמו מחוללי זרם וגנרטורים, שואב עשן. ציוד חד פעמי או רב פעמי כמו מדבקות הארקה, עפרונות כירורגיים חשמליים מסוגים שונים, מחטים, אלקטרודות, כבלים, לופים, מלחמים, תאורה ועוד. מכיוון שמדובר בציוד המשמש לתהליכים פולשניים רפואיים בתי החולים נדרשים לרכוש ציוד איכותי שיהיה כלי מתקדם ונוח בידיו של הרופא כדי לתת את הטיפול הטוב ביותר אך שלא יסכן את חיי המטופלים.

מה הם הקריטריונים לציוד דיאטרמיה איכותי?

תקן FDA או CE:
אחד הדברים שחשוב להקפיד עליהם כאשר רוכשים ציוד רפואי הוא אישורים של מנהל המזון והתרופות האמריקאי FDA או תו תקן אירופאי על המוצר CE. סימון התקנים מבטיח בקרת איכות, פיקוח ורגולציה על המוצר. ארגון ה-FDA הוא בעל השפעה בינלאומית ומהווה מעין סמכות עליונה לאיכות המוצר הרפואי.

אישור אמ"ר:
אגף אמ"ר במשרד הבריאות הוא הגוף המופקד על רישום אביזרים ומכשירים רפואיים. הוא מופקד על תהליכי הרישוי והפיקוח על כל סוגי המכשור הרפואי. גוף זה מעניק אישורי יבוא ועוקב אחר שיווק האביזרים והמכשירים. הציוד חייב לקבל אישור אמ"ר בר תוקף.

התאמה בין המכשור הקבוע לציוד המתחבר אליו:
אחד החששות הגדולים אצל הגופים הרפואיים הוא אי התאמה בין אביזרי הציוד למכשור הקבוע. חוסר התאמה עלול לגרום נזקים ותקלות בעת הניתוח ולעלות בחיי אדם. לכן, חשוב לברר התאמת הציוד למכשירים הקבועים.

רכישה מחברה מובילה:

העדיפו מוצרים בינלאומיים שהם מותגים בעלי שם. רכשו דרך חברות מקצועיות בעלות ידע ובקיאות שיתאימו לכם את הציוד באופן אישי, שעובדות לפי תקני ISO ושמייצגות חברות בינלאומיות אשר מייצרות את מוצריהן תחת פיקוח, רגולציה ותקנים רפואיים מחמירים.

בטיחות המוצר:

שימוש לא נכון במכשירים כירורגיים חשמלים עלול לגרום נזקים בלתי הפיכים למטופל על שולחן הניתוחים. קיימת סכנת התחשמלות או סכנת התלקחות כתוצאה משימוש לא נכון בזרם החשמלי. יש לוודא שהמוצר בטוח לשימוש ולהישמע להנחיות ולאזהרות הקשורות בשימוש זהיר ובטוח.

לסיכום, ציוד דיאטרמיה איכותי חיוני לביצוע ניתוחים ללא תקלות. כדי למצוא ציוד איכותי יש לבחון את האישורים של הציוד בארץ ובעולם, לרכוש מחברות ידועות בעולם ולשים לב להתאמת הציוד למיכשור הקבוע הקיים בחדר הניתוח.

כתוב/כתבי תגובה