ביטוח בריאות – לדאוג לכל המשפחה

ביטוח בריאות – לדאוג לכל המשפחה, גם לילדים

הרבה פעמים, כתוצאה מחוסר מודעות, הורים טריים אשר זה עתה הביאו ילד לעולם, נוטים לחשוב שביטוח משלים כזה או אחר של קופת חולים יכול להספיק להם בכל מה שקשור לטיפול בילד, מבלי שהם שואלים את עצמם, האם אכן זה המצב.

כאשר נולד תינוק, ההורים מחליטים לאיזו קופת חולים לשייך אותו, במידה ושניהם לא נמצאים באותה קופה, במידה והם נמצאים באותה קופה אז אין דילמה כמובן. תחת שירותי הקופה הילד יקבל את הטיפולים שמופיעים בסל הבריאות, שזה סל בסיסי פלוס הטבות שונות שכל קופה בוחרת להעניק. באופן סטנדרטי, כלומר במצב בו אין שום בעיה מיוחדת, הסל הזה אמור להספיק. השאלה, מה עושים במצב לא סטנדרטי

ביטוח בריאות – לדאוג לכל המשפחה

ביטוח בריאות פרטי לילד, כמו להורים, מטרתו לכסות דברים שקופת חולים לא מעניקה במסגרת סל הבריאות שלה. כלומר, המטרה של הביטוח הוא להוסיף על מה שקופת חולים מעניקה, דרך שירות של רופאים פרטיים, כאשר חברת הביטוח מכסה זאת באמצעות הפוליסה החודשית שאנחנו משלמים לה.

יש משמעות רבה עבור ביטוח בריאות פרטי לילד. אם חס וחלילה הילד מתמודד עם סיטואציה בריאותית מיוחדת, יוצאת דופן, בין אם מדובר בתופעה שניתן לפתור ובין אם מדובר בתופעה שיש להתמודד לטווח הארוך, אפילו במצב שאי אפשר לפתור, הרי שזה דורש טיפולים, בדיקות, ולא מעט משאבים כספיים מההורים, שלא לדבר על כך שבמקרים רבים יש צורך לבצע את הטיפול באופן מיידי ומהיר, דבר שלא בהכרח תמיד אפשרי במקרה של קופת חולים וכן אפשרי דרך שירות פרטי.

למה נכון וחשוב לעשות ביטוח בריאות פרטי לילד

אומנם מדובר בהוצאה כספית נוספת, ויש לא מעט הסבורים שזו הוצאה לא הכרחית מאחר וקופת חולים מכסה את מרבית הדברים שהילד צריך אם לא מעבר לכך. אך כאמור, יש דברים שקופת החולים לא בהכרח מכסה, ויתרה מזו, המערכת הציבורית, מסיבות שונות, לא יכולה להבטיח שהטיפול שהילד יקבל יהיה מיידי, וזה יכול להשפיע כמובן על איכות החיים שלו, שלא נדבר על מצב בריאותו.

לכן מאוד חשוב להקפיד ולעשות ביטוח בריאות פרטי לילד כבר מגיל צעיר. כך הוא מכוסה הן בהיבט הרפואי, הן בכל מה שקשור לזמן הטיפול וההורים מכוסים בכל מה שקשור להיבט הכלכלי.

ביטוח כזה מעניק אפשרות ליהנות מכיסוי של ניתוחים פרטיים בעלי צורך רפואי, אפשרות לבחור רופאים, זמני המתנה קצרים, אפשרות לבחור טיפולים מחליפי ניתוח בסכום קבוע בהתאם לפוליסה, כמו כן, ניתן לרכוש פוליסה עם השתלות וטיפולים מיוחדים, תרופות מיוחדות ובדיקות הבחנתיות שלא קיימות בסל הבריאות הרגיל.

בסיכומו של דבר, ביטוח בריאות זה לא רק עניין של מבוגרים אלא גם מוצר איכותי וחשוב עבור ילדים, ולכן שווה להשקיע זמן להבין איך הוא יכול לעזור, ואת המשאבים הנדרשים בשביל לרכוש אותו.

כתוב/כתבי תגובה