מומחה חניכיים

מומחה חניכיים

מומחה חניכיים

החניכיים הן הרקמות בפה שתוחמות את השיניים, ומגנות עליהן משחיקה וחיכוך בזמן אכילה. ניתן לומר כי לחניכיים יש תפקיד חשוב בפה, כיוון שהן אלו המחזיקות את השיניים במקומן ונותנות להן תמיכה מיטבית כדי שלא ינשרו ויפלו. משום כך, קיימת חשיבות גבוהה לשמירה על בריאות והיגיינת החניכיים נוסף על בריאות השיניים.

כדי לעשות כך, חשוב לצחצח שיניים בצורה סיבובית פעמיים ביום, כך שגם רירית החניכיים תתנקה בצורה טובה משאריות המזון ולא יצטבר לכלוך ומשקעים שיפגעו בחניכיים. בנוסף, יש להגיע בכל תקופה לביקור אצל שיננית שתבצע ניקוי אבנית מהחניכיים. אי הקפדה על שמירת בריאות החניכיים עלולה להוביל לדלקת חניכיים, וכך גם לבעיות מורכבות יותר שיצריכו לעיתים טיפולים כירורגיים ניתוחים ע"י מומחה חניכיים.

סוגים של מחלות חניכיים

  • דלקת חניכיים – מחלה זו הינה בין הקלות שיש בתחום מחלות החניכיים, ולכן ישנם אנשים רבים הסובלים מבעיה זו בדרגות חומרה משתנות. דלקת החניכיים עלולה לפגוע ברקמת החניכיים הרירית העוטפת את השן, וכדי לטפל בה יש לבצע טיפול ייעודי של ניקוי יסודי ועמוק של החניכיים כדי למנוע אי נוחות, דימום, כאבים וכמובן החמרה לבעיה מורכבת הרבה יותר.
  • מחלת חניכיים כרונית – מצב של מלה כרונית בחניכיים עלול להתפתח כאשר דלקת החניכיים הקלה אינה מטופלת בזמן. במקרים אלו הפגיעה איננה רק ברקת החניכיים, אלא גם בבסיס השן ובעצם המחזיקה אותה. החמרה של המחלה עלולה לגרום לאובדן שיניים.
  • נסיגת חניכיים – מחלת חניכיים ממושכת שאינה מטופלת בזמן עלולה לגרום לבעיה של נסיגת חניכיים, בעיה זו פוגעת ברירית החניכיים כך שהיא נסוגה ושורש השן נחשף. נסיגת החניכיים עלולה להתרחש גם בגלל סיבות אחרות כמו ייצור מוגבר של רוק, פעולת צחצוח חזקה ועוד.

מחלות חניכיים – האם יש צורך בטיפולים כירורגיים ניתוחיים?

כדי לטפל במחלות חניכיים בצורה הטובה ביותר, חשוב להימנע מהן כמה שיותר מהר באמצעות טיפול תקופתי ושמירה על בריאות החניכיים. במרפאה של ד"ר ג'רי כהן ניתן לבצע טיפול הקצעת שורשים, הטיפול הטוב ביותר לניקוי חניכיים יסודי וכך הימנעות מטיפול כירורגי מורכב.

כתוב/כתבי תגובה