ביטוח

למה ביטוח קבוצתי טוב יותר מביטוח פרטי? 3 דברים שכדאי לדעת על ביטוחים קבוצתיים

בשנים האחרונות עוד ועוד ארגונים, וועדי עובדים וחברות רוכשים ביטוח בריאות קבוצתי. מהו ביטוח בריאות קולקטיבי? במה הוא שונה מהביטוח הפרטי ומדוע רכישת ביטוח קבוצתי הפכה לאטרקטיבית כל כך בעת האחרונה?
קבלו 3 דברים שחשוב לדעת על הביטוחים הקולקטיביים.

blog-1337564_1280

ביטוח קולקטיבי- הוזלה משמעותית במחירי הביטוח

הרעיון של ביטוח קולקטיבי קם על בסיס ההנחה שכוחה של הקבוצה רב יותר מכוחו של היחיד.
עובדים שמתארגנים יחד כדי לרכוש ביטוח יכולים, בזכות כוח הקנייה הרב שלהם כקבוצה, לרכוש ביטוח קבוצתי שעלותו תהיה נמוכה משמעותית מהעלות של אותו הביטוח עבור אדם פרטי בודד (ההוזלה בביטוח הקולקטיבי ביחס לביטוח הפרטי יכולה להגיע גם ל- 50 אחוזים ואף יותר!). חשוב לשים לב, שעל מנת שהקולקטיב יהיה כלכלי מספיק ועלויות הפוליסה יהיו אטרקטיביות, על הקבוצה לכלול כ-50 מבוטחים לפחות

ביטוח קולקטיבי- כוחה של הקבוצה רב מכוחו של היחיד

האדם הפרטי המנהל מאבק מול חברת הביטוח במקרים רבים חווה עוגמת נפש, כאשר חברת הביטוח מסרבת לשלם לו את הכספים שהוא מאמין שמגיעים לו. חברות הביטוח מתנהלות כגוף כלכלי, והן לא תמיד ששות לשלם למבוטחים כאשר הן לא חייבות לעשות זאת. לעומת זאת, כאשר הוא משתייך לקבוצה, כוחו של האדם גדול בהרבה, וחברות הביטוח יעדיפו להיענות לתביעתו רק כדי לשמור על קשר טוב עם הקבוצה. במילים אחרות, כוח המיקוח של הקבוצה הוא רב יותר מאשר כוחו של האדם הפרטי, וזאת בוודאי נכון כאשר הארגון מלווה כל הזמן ע"י יועץ ביטוח מוביל בשוק. זו אחת מהסיבות המרכזיות שמניעות עובדים רבים להתארגן בקבוצה כדי לרכוש ביטוח קולקטיבי.

ביטוח קולקטיבי- תנאי פוליסה המותאמים לצרכים

מרבית מקומות העבודה המציעים ביטוח קולקטיבי לעובדיהם ומרבית וועדי העובדים המתעניינים ברכישה של ביטוח כזה עושים סקר שוק נרחב במסגרתו הם פונים למספר גדול של חברות. כל חברת ביטוח מעוניינית, כמובן, להציע הטבה ותנאי פוליסה טובים כדי לזכות בכוח הקנייה החזק של הקבוצה. התוצאה היא ברורה: הפוליסה הנבחרת בסופו של יום היא זו שמתאימה באופן המקסימלי לצרכי העובדים, והמציעה את התנאים האטרקטיביים ביותר עבורם.

ביטוח רפואי לחו"ל

חשוב לציין, כי כדי שכל היתרונות הגלומים בביטוח הקבוצתי אכן יתממשו, חשוב לבחור בקפידה את יועץ הביטוח שיכתוב את הפוליסה הקבוצתית וינהל את המו"מ מול חברות הביטוח. כך למשל, על משקלה של החברה בשוק להיות רב ועליה להיות גדולה, find כדי שהמבוטחים יוכלו להיות בטוחים כי ההסדרים שלהם מולה יקויימו. כמובן, שגם הגדרת תנאי המסגרת של הביטוח היא חשובה ובמקביל יש גם לנהל משא ומתן על ההטבות שייקבלו העובדים החברים בקבוצה.

פרש קונספט חוסכת לכם את כל ההתעסקות הזו ומנהלת עבורכם את סקר השוק שיאפשר לכם ליהנות מתנאי הפוליסה הטובים ביותר ומהעסקה הביטוחית האידיאלית עבורכם.

פנו אלינו עוד היום, ותוכלו ליהנות מהייעוץ הביטוחי הטוב ביותר עבורכם או עבור העובדים שלכם

כתוב/כתבי תגובה