איך נמנע התפתחות דורבן בעקב?

איך נמנע התפתחות דורבן בעקב?

איך נמנע התפתחות דורבן בעקב?

דורבן בעקב זו תופעה בה מתפתחת דלקת בחלק התחתון של כף הרגל, באזור העקב. דלקת זו מתפתחת לרוב בגין לחץ חזק שאנו מפעילים על כף הרגל במהלך הפעילות היומית שלנו.

מדובר על תופעה מכאיבה שעלולה לפגוע ביכולת שלנו לפעול ולנוע. מסיבה זו אנשים שכבר חוו את התופעה הזו, או כאלו שנמצאים בקבוצת סיכון יעשו פעולות כדי למנוע את התרחשות התופעה הזו. ויש מה לעשות כדי למנוע התפתחות דורבן בעקב.

כיצד נמנע את התפתחות הדורבן?

כאמור, דורבן מתפתח כתוצאה מלחץ שמופעל על החלק התחתון של כף הרגל. לפיכך ניתן לקבוע, שאם נפחית משמעותית את הלחץ שמופנה על האזור הרי נוכל למנוע משמעותית את התפתחות התופעה. יש פעולות שונות שניתן לעשות כדי לסייע במניעת התופעה.

  1. מדרסים – כדי למנוע את הלחץ שמופנה על אזור העקב ניתן להיעזר במדרסים. מדרס איכותי וטוב מכוון את המנח הנכון של כף הרגל שלנו, ומאפשר לנו להציב את כף הרגל בצורה נכונה, כך שיימנע לחץ מיותר על כף הרגל. כאשר אנחנו עומדים בצורה נכונה והיציבה שלנו מדויקת, כף הרגל לא סופגת לחצים מיותרים. אבידור מדרסים מספקים שירות אמין ומקצועי בנושא.
  2. התאמת הפעילות היומית – הסטטיסטיקות מצביעות על כך שאנשים שמרבים לעמוד או לבצע פעילות גונית מאומצת נוטים לפתח דורבן במידה רבה יותר. לכן חשוב מאוד שאנשים שמרבים לעמוד, לרוץ או לקפוץ יקפידו על כללי הזהירות אשר ימנעו את התפתחות התופעה. ניתן לבחור לעמוד או לבצע פעילות על משטח רך. כמו כן יש להצטייד בציוד מתאים כדי לשמור על פעילות תקינה.
  3. לא לבצע שינוי דרסטי בפעילות – במידה ואתם מתכננים להתחיל להתעמל או לשנות את אופי הפעילות הגופנית שלכם, חשוב מאוד לזכור כי אין להתחיל בבת אחת לבצע תרגילים מורכבים או מאמצים. שינוי דרמטי מעלה את הסיכון לפתח דורבן בכף הרגל.
  4. ירידה במשקל – במידה ואתם סובלים מעודף משקל, מומלץ מאוד להפחית ממשקלכם את הקילוגרמים העודפים שמגדילים את העומס על כפות הרגליים שלכם. כך אתם מפחיתים את הסיכון לפתח דורבן בכף הרגל.

כתוב/כתבי תגובה