נפיחות בבטן

הקשר בין רגישות למזון ונפיחות בבטן

נפיחות בבטן

לא פעם אנחנו חווים תחושה של נפיחויות בבטן. תחשה זו נובעת בין היתר כתוצאה מרגישות למזון כזה או אחר. אנחנו לא מודעים לכך תמיד, אך ברגע שהבטן שלו "מתנפחת" בצורה לא טבעית ולא נוחה, אזי שמדובר בתחושה של רגישות למזון מסוים.

מדובר במצב בו מערכת העיכול שלנו לא יכולה לספוג את המזון שאנחנו צורכים בגלל הרגישות, ולכן ייתכן שיצטברו גזים או אלמנטים אחרים אשר יגרמו לנפיחות בבטן. צריך לומר, זה לא המקרה היחידי שמוכיח קשר שכזה, ייתכנו גם שלשולים, הקאות, כאבי בטן, התכווצויות ועוד מגוון רחב של תסמינים אשר יוכיחו שאכן אנחנו מתמודדים עם רגישות למזון.

מצב בו אנחנו מתמודדים עם רגישות למזון אשר גורמת לנפיחות בבטן, גזים, שלשולים, בטן קשה ועוד, זה מצב מוכר בלא מעט מקרים. זה יכול להיות עניין קבוע, כתוצאה משינויים במערכת העיכול שלנו, שינויים פיזיולוגיים פנימיים או שינויים שנובעים מגיל, הורמונים ועוד, וכן ייתכן ויהיו אלו שינויים זמניים בלבד. למשל, אם אנחנו צורכים תרופות מסוימות או עוברים טיפול אשר יוצר אצלנו רגישות כזו או אחרת.

חשוב להבהיר, הקשר בין רגישות למזון ונפיחות בבטן היא דבר מוכר אך זה כמובן לא הקשר היחידי שקיים. אנחנו יכולים למצוא עוד מגוון רחב של פרמטרים ונסיבות שיכולות לייצר תחושות שנובעות מרגישויות למזון. חשוב מאוד לדעת כיצד להרגיע את הבטן במצב כזה, ויתרה מזו, מה מותר לנו לצרוך ומה אסור לנו. יש מקרים בהם אנחנו נידרש להשתמש באלמנטים מסוימים, מרכיבים ופרטים, בעוד שנידרש לא להשתמש במרכיבים אחרים, על מנת שלא לגרום נזק משמעותי לגוף שלנו.

כמו שאמרנו, יש מקרים בהם הרגישות היא זמנית ונובעת כתוצאה משימוש בתרופות או טיפול מסוים. חשוב מאוד לא להתאמץ ולא להשתמש באותם מזונות שאנחנו הפכנו להיות רגישים להם. זה יכול לגרום נזק לתהליך הסדיר של הטיפול. מוטב שאנחנו נחכה עם זה, עד שכל ההשפעות של הטיפול והתרופות ייעלמו ואנחנו נוכל לחזור אל מסלול החיים הסדיר שלנו וליהנות ממה שאנחנו כן יכולים לצרוך.

כתוב/כתבי תגובה