הידרותרפיה

עובדות על הידרותרפיה

הידרותרפיה היא שימוש במים בצורות שונות כדי להקל על אי נוחות ולקדם את הרווחה הפיזית או הנפשית. כיום, הידרותרפיה יכולה להיות כל דבר, החל מאמבטיה חמה, שימוש בחבילות קרות או טבילה בבריכת מים חמה. למרות שזוהי שיטה עתיקה מאוד, ניתן היום לבצע אותה ביישומים חדשים ומתקדמים.

רחצה היא מסורת עם היסטוריה עשירה ברחבי העולם, ושימשה אנשים בתרבויות שונות כאמצעי ריפוי והיגיינה. ביפן, הרחצה מתוארת כאמצעי לטיהור הנשמה בטקסים עתיקים, כולל הלוויות. אבן דרך באבולוציה של הרחצה הופיע בשנת 1970 כאשר רוי ג'קוזי חשפה את בריכת הספא שלה.

מאז, התחום פיתח נישה המאפשרת לחברות ליצור מחדש את התחושה, היתרונות והאסתטיקה של ספא מסורתי בקנה מידה קטן יותר.

הידרותרפיה

ריפוי הגוף

הידרותרפיה מרגיעה את השרירים או המפרקים הכואבים או הדלקתיים, משקמת את הגפיים הפגועות, מפחיתה את חום הגוף, מרגיעה כאבי ראש, מקדמת הרפיה, מטפלת בכוויות, מקלה על כאבי לידה ומנקה בעיות עור. כאשר משתמשים בשיטה זו עם מרכיבים אחרים, היא מסייעת להסרת רעלים מהגוף.

הטמפרטורה של המים המשמשים במהלך טיפול הידרותרפיה משפיעה על המאפיינים הטיפוליים של השיטה. מים חמים במרכז טיפול במים משמשים להרגעת הגוף והנפש, ומעוררים את המערכת החיסונית. מים פושרים משמשים להפחתת מתח ונחשבים מרגיעים במיוחד במזג אוויר חם.

מים קרים, לעומת זאת, משמשים להפחתת דלקת. שימוש במים חמים וקרים לסירוגין מעורר את מחזור הדם ומשפר את תפקוד המערכת החיסונית. הטיפולים צריכים להישמר בטמפרטורה קבועה במשך עשרים דקות לפחות על מנת להבטיח חדירה טובה של חומרים פעילים.

שימוש בחומרים נלווים

ארומתרפיסטים ממליצים לעתים קרובות להוסיף שמנים אתריים של לבנדר למי אמבטיה חמה על מנת לקדם הרפיה ולהפחית מתח. אנשי מקצוע שעובדים במרכזי טיפול במים יכולים להוסיף גם אואטנגרמין, אצות, מלח אפסום או תמציות עלי ריפוי, שמני פירות, תמציות כתומות, שמן כוסברה, שמן מרווה קלארי, תמצית לימון או תמצית לימון וורבנה.

למרכיבים אלו יש מספר יתרונות, כולל בישום, חיטוי, עפיצות, השפעה מרוממת נפש, ותכונות הרפיה.

הידרותרפיה במרכז טיפול במים

מרכז טיפול במים משלב טיפולי הידרותרפיה עם טיפולי גוף ונפש מיוחדים, הכוללים שילוב של שימוש בצמחי מרפא במים, טיפולי ספא עם יישום של סבון זית, וטיפול באבנים חמות על מנת לסייע בהרגעת הנפש והגוף.

השהות בבריכה מלאה במים חמים עם מלחי שמן זית ולאחריהם טיפול בתנועה, מאפשר ריפוי ממחלות ומצבים נפשיים רבים.

הידרותרפיה מפחיתה דלקת, כאבים ועוויתות ומסייעת להבראת כלי הדם

מפגש הידרותרפיה במרכז טיפול במים מורכב משימוש בציוד מגן, כניסה לבריכה בליווי מטפל מקצועי מיומן, וקבלת טיפול במים חמים או קרים, בהתאם לבעיה הרפואית ממנה סובל המטופל. טיפול זה חושף את כל הגוף לטמפרטורות משתנות, וגם משך הטיפול משתנה בהתאם לצרכים.

לאחר הטיפול, חלק מהמטופלים חווים עלייה ברמת האנרגיה, בעוד שאחרים מרגישים רגועים. הידרותרפיה יכולה גם לעזור בתהליך הרזיה, המרצת תפקוד המוח, ושיפור זרימת הדם.

כתוב/כתבי תגובה