משקולות

להתאמן עם משקולות ולא להיפצע

משקולות

אימוני כוח או משקולות מאתגרים את השרירים שלך בהתנגדות גדולה מהרגיל, כמו דחיפה אל קיר או הרמת משקולות או משיכת רצועת התנגדות. שימוש במשקלים יותר כבדים או הגברת ההתנגדות מחזק את השרירים. אימון מסוג זה מגדיל את מסת השריר, ומחזק את העצמות.

שבעת העצות הללו יכולות לשמור על אימוני המשקולות שלך בטוחים ויעילים:

להתחמם ולנוח במשך חמש עד 10 דקות. הליכה היא דרך נאה להתחמם; מתיחה היא דרך מצוינת לנוח.

התמקדו ב"איך", לא במשקל. יישר נכון את גופך ובצע בצורה חלקה כל תרגיל. צורה לקויה יכולה לעורר פציעות ולהאט את התקדמות. כאשר מתחילים שגרת אימוני כוח, מומחים רבים מציעים להתחיל ללא משקל או משקל קל מאוד. התרכזו בעליות איטיות וחלקות וירידות מבוקרות באותה מידה תוך בידוד קבוצת שרירים.

עבודה בקצב גם על מתקן מולטי טריינר לבית הנכון עוזרת לך להישאר בשליטה ולא להתפשר על עליות חוזק באמצעות תנופה. לדוגמה, ספרו לשלוש תוך כדי הורדת משקל, החזיקו ואז ספרו לשלושה תוך העלאתו למצב ההתחלה.

שימו לב לנשימה בזמן האימונים. נשפו כשאתם מבצעים התנגדות כמו הרמה, דחיפה או משיכה; שאפו כשאתם משחררים.

שמור על שרירים מאותגרים על ידי העלאת משקל המשקולות לאט. המשקל הנכון עבורך שונה בהתאם לתרגיל. בחר משקל שמצמיח את השריר או את השרירים הממוקדים על ידי שתי החזרות האחרונות ובכל זאת מאפשר לך לשמור על תנוחה טובה. אם אינך יכול לבצע את שני החזרות האחרונות, בחר במשקל קל יותר. כאשר זה מרגיש קל מדי להשלים, הוסף משקל (בערך 1 עד 2 ק"ג לזרועות, 2 עד 5 ק"ג לרגליים), או הוסף קבוצה נוספת של חזרות לאימון שלך (עד שלוש סטים). אם אתה מוסיף משקל, זכור שאתה אמור להיות מסוגל לבצע את כל החזרות בצורה טובה והשרירים הממוקדים צריכים להרגיש עייפים מהשניים האחרונים.

היצמד לשגרה שלך – עבודה של כל השרירים העיקריים בגופך פעמיים או שלוש בשבוע היא אידיאלית. אתה יכול לבחור לבצע אימון משקולות אחד בגוף מלא פעמיים או שלוש בשבוע, או שאתה יכול לשבור את אימון המשקולות שלך למרכיבי גוף עליון ותחתון. במקרה כזה, וודא שאתה מבצע כל רכיב פעמיים או שלוש בשבוע.

כתוב/כתבי תגובה