טיפול בחרדות

כל מה שרציתם לדעת על טיפול בפוביות.

מה היא פוביה?

פוביה הינה מונח הלקוח מתחום הפסיכולוגיה, המונח מתאר מצב רגשי או נפשי של אדם אשר חווה פחד, חשש, ולחץ רב מאדם או סיטואציה מסויימת הגורמת לתגובה חסרת כל פרופורציה מאותו מצב או מהסיכון הכרוך בו. פוביה יכולה להוציא אדם מגידרו להפריע בצורה חריפה להתנהלות חיי היום יום של אותו אדם הסובל מפוביה כלשהי. הפוביה יכולה להגיע מתחומים ואנשים שונים ומגוונים וישנם מספר דרכים להתמודד עם התופעה ואף להתגבר עליה.

להסתכל לפחד בלבן של העניים ולחייך.

דרך אחת מומלצת ויעילה לטיפול בפוביה היא לגשת לדבר או למצב שגורם לנו לפחד ולנסות להתמודד איתו, ממש כמו דו קרב םנים אל מול פנים. ברגע שאנו נחשפים לדבר שמפחיד אותנו אנו גם לומדים בצורה יעילה כיצד להתמודד איתו ומבינים שהמצב לא כזה מפחיד או נורא כפי שחשבנו לפני כן, שיטת טיפול זו מטרתה לצמצם את הפוביה מהאובייקט המסויים עד לכדי הכחדה.

טיפול פסיכולוגי.

כאשר אנו לא מצליחים להתמודד ולהתגבר על הפחד בכוחות עצמנו והפוביה המסויימת ממשיכה להגיע ולשבש את אורך חיינו התקין מומלץ ללכת לאבחון של מומחה בתחום כלומר לפסיכולוג. הפסיכולוג יעניק לנו חוות דעת ועזרה מקצועית בהסברה כיצד אנו יכולים להתגבר על הפוביה באמצעות טיפול פסיכולוגי. קבלת עזרה מפסיכולוג זוהי אינה בושה או אומר שמשהו אצלנו חריג במיוחד והיום נפוץ יותר ויותר בקרב מגוון רחב של אנשים מכל תחום ומכל גיל.

נטילת תרופות.

לאחר שניסינו את שני השיטות הקודמות שהצענו אך הפוביה עדיין קיימת ואינה עוזבת ניתן לקחת תרופות מסויימות אשר יכולה לעזור ולהקל על הפחד. כמובן שיש לקבל מרשם מפסיכולוג עבור תרופות אלה ואין לרכוש אותם על דעת עצמנו. למידע נוסף פנו לעדי שניידר

כתוב/כתבי תגובה