שיעורי שחייה

כל מה שרציתם לדעת על טיפולי הידרותרפיה?

כבר לפני שנים רבות ייחסו למים סגולות ריפוי רבות, ורבים מבין האנשים השתתפו בפעולות שונות במים, שגרמו להקלה במגוון רחב של מחלות. מסיבה זו התפתחו במשך השנים שיטות ריפוי שונות, המתבססות על שימוש במים. אחת השיטות המוכרת ביותר היא הידרותרפיה. 

מאמר זה יעסוק מהי הידרותרפיה? מה היתרונות של טיפולי הידרותרפיה? וכדומה. 

מהי הידרותרפיה?


הידרותרפיה היא בעצם שיטת טיפול, המכירה היטב בתכונות המים, ומשתמשת בזה לטובה, כמו למשל (חוסר משקל הגוף, חום המים, ועוד). היתרון הגדול ביותר של המים שהם מפחיתים ממשקל האדם, וכך קל יותר להשכיב את האדם, ולטפל בבעיות רבות ושונות. ההידרותרפיה מטפלת במגוון רחב של בעיות, כמו למשל: כאבי שרירים שונים, כאבי גב שונים. 

יתרונות של הידרותרפיה?


להידרותרפיה יש מגוון רחב ביותר של יתרונות שונים כגון: 

  • הנעת איברים פגועים:

לטיפולים במים יש יתרון עצמו הם מפחיתים את המשקל  ואפשר לבצע תנועות ותנוחות במים שלמטופלים הסובלים מכאבים שונים או שמתקשים להניע איברים מסוימים הטיפולים הללו עוזרים במיוחד. 

  • טיפול בלחץ

מי הבריכה החמים הלחץ המופעל הפרקים והמפרקים הוא נמוך לכן הטיפול הזה מומלץ במיוחד לטיפולים במחלות מפרקים, פריצת דיסק  ועוד. 

  • טיפול בחרדה 

המים החמימים משרים רוגע, שלווה, וטובים להעלאת הביטחון העצמי, ולסובלים ממתח וחרדה. כמו כן הסביבה של המים מאפשרת למטופלים שסובלים מנכויות שונות לבצע פעילות בצורה יותר עצמאית מאשר על הקרקע. 

סוגי טיפולים קיימים: 

אלו הסוגים הטיפולים הקיימים בחלוקה לבעיות שונות: 

הלווי – השיטה נערכת בקבוצה והמטרה שלה היא להגדיל את בטחון המטופל. 

וטוסו – זוהי שיטה שהתפתחה מהשיאצו, ומטרתה שחרור שרירים ולחצים שונים. 

בנוסף לטיפולים אלו, קיימים עוד טיפולים רבים לבעיות שונות להקלה על החיים של הזקוקים לכך.  למידע נוסף היכנסו לאתר https://icswim.com/

כתוב/כתבי תגובה