עיניים יבשות והסרת משקפיים – המדריך המלא

הודות לזוג העיניים שלכם, אתם מצליחים בכל יום מחדש לחוות את העולם: ליהנות מפלאי הטבע, להתרשם מארכיטקטורה מודרנית ולהודות על היכולת שלכם לראות את ילדכם ואת האהובים עליכם. עיניים מתפקדות, באמצעותן אתם יכולים לצפות ברגעים קטנים של אושר ולבצע פעולות שגרתיות, הן משהו שלא תוכלו להתפשר עליו בשום שלב בחייכם.

 

לצד אלו שהעיניים שלהם מתפקדות כשער פתוח לעולם, גם ישנם אלו שמרגישים כי אותו שער לא תמיד פתוח בפניהם. הסיבה? עיניים יבשות שמקשות על הראייה ומייצרות תחושה כללית של חוסר נוחות. ישנו קשר ישיר בין תופעת העיניים היבשות ובין הרכבת משקפיים: המשקפיים מגנים על העיניים היבשות, וכך ניתן לסבול ממניפה פחותה של תופעות וסימפטומים.

 

אנשים הסובלים מתופעה של עיניים יבשות, מעידים לרוב על תחושה כי הם מרגישים שנכנס להם עצם זר לעין. אותה תחושה מובילה גם לגירודים רבים באזור העין, מה שיוצר גם תסכול רב שכן אין באמת חול או לכלוך בעין שניתן להיפטר מהם. לכן ההמלצה במקרים אלו היא לעשות ניתוח לייזר עליו ניתן לקרוא בהרחבה בלינק https://www.americanlaser.co.il/7854

 

כפי שישנן סיבות רבות לירידה באיכות הראייה, כך גם ישנן לא מעט סיבות הגורמות לתופעת העין היבשה:

  • נטילה קבועה של תרופות
  • חשיפה ממושכת לתנאי מזג אוויר קיצוניים
  • אלרגיות שונות (כדוגמת חשיפה לאבק)
  • שינויים הרומונליים (בעיקר בקרב נשים)

 

סימפטומים שיכולים לרמוז על עין יבשה:

  • תחושת צריבה וכאב
  • ירידה באיכות הראייה
  • תחושת גרד בלתי פוסקת

 

איך ניתן לאבחן האם גם אתם סובלים מעיניים יבשות?

תתפלאו או לא, אך בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר בדמעות שלכם. הבדיקה הרלוונטית מתבצעת על ידי רופא עיניים בלבד, כאשר מטרת הבדיקה היא לאמוד את כמות הדמעות שהעין יכולה לייצר. מדובר על בדיקה שמוכרת גם בשם "מבחן שירמר": מבחן שכל מהותו היא להגיע לקביעה באשר לכמות הדמעות שהעין יכולה לייצר במסגרת זמן קצובה. 

 

הבדיקה מתבצעת באמצעות נייר ייחודי, כאשר כעבור מספר דקות (בין 3-5 דקות), בודק הרופא כמה דמעות נספגו אל הנייר. תוצאות הבדיקה לא ירק ישקפו את כמות הדמעות, אלא גם את איכותן. במידה ואכן יקבע כי הנבדק סובל מעיניים יבשות, הרי שיותאם טיפול ראוי בהתאם להחלטת הרופא.  

 

טיפול הסרת משקפיים בלייזר – מתי הוא נכנס לתמונה?

ישנם שלל טיפולים אפשריים להתמודד עם בעיית היובש בעין – החל מחשיפות פחותות לגורמי היובש, דרך הרכבת משקפיים ועד שימוש בטיפות ומשחות. עם זאת, לא אחת ההמלצה תהיה דווקא על ניתוח בעיניים המבוסס על קרן הלייזר. 

 

לא אחת, אנשים הסובלים מעין יבשה גם מרכיבים משקפי ראייה, כך שעל מנת לשפר את הראייה ולהיפטר מהתלות במשקפיים, ניתן לבצע הליך מתקדם יותר כדוגמת הסרת משקפיים בלייזר. אמנם השידוך בין המילים "ניתוח" ו"עיניים" יוצר לא אחת חוסר נוחות, אך כדאי לדעת כבר בשלב זה כי אין מדובר על הליך כואב, אלא ליהפך: ניתוח הסרת משקפיים באמריקן לייזר מסתיים תוך מספר דקות בודדות, כאשר הדבר היחיד שעתיד המטופל להרגיש הוא חוסר נוחות שטחית. 

כתוב/כתבי תגובה