אוכל לכלבים

אוכל לכלבים – כיצד מגישים אוכל לכלב בצורה חכמה

הרבה בעלי כלבים מתמודדים עם בעיה דומה שקשורה לאוכל של כלבים, הם מגישים לכלב אוכל בצלחת, הוא מרחרח אותו ומעדיף לוותר כי האוכל שמוגש לו, לא נראה לו.

בהנחה ולא מדובר בבעיה רפואית איתה הוא מתמודד (בניגוד לאנשים שיכולים לומר שהם לא מרגישים טוב, יש כלבים שאינם חשים רעבים או בוחרים לא לאכול וכך הם מסבירים לבעלים שלהם שהם לא מרגישים טוב), הרי שהסיבה לכך שהם בוחרים לא לאכול, נובעת מהעובדה הפשוטה, שהם חושבים שיש להם אופציה טובה יותר.

למה שהם יחשבו כך? ובכן התשובה היא מאוד פשוטה, אנחנו הרגלנו אותם לכך. הנה סיטואציה שלא מעט מאנשים שיש להם כלבים מכירים. הם מכינים ארוחת ערב, ומחליטים לזרוק לכלב שאריות של נקניק, בשר ושאר הדברים שהוא אוהב. מן הסתם, הכלב יעדיף לאכול את המזון הזה מאשר את המזון שלו. מכאן והלאה, הכלב יצפה בכל ערב לקבל ארוחה דומה. יש כלבים שלא יאכלו כל היום עד שיגלו שהם לא מקבלים שום דבר ורק אז הם יאכלו את האוכל לכלבים שלהם, אחרים יאכלו קצת משלהם, ויצפו לקבל מזון יוקרתי יותר מהבעלים שלהם.

לכן, בשביל לשמור על תזונה נכונה של הכלב, יש לספק לו אך ורק מהמזון שלו ולעיתים רחוקות לתת לו שאריות מהאוכל שלכם. כך הוא יתרגל לאכול מהאוכל שלו. לגבי סוג המזון, רצוי לספק לכלב אוכל יבש, כזה שנמכר בשקיות גדולות, זה יכול להיות מזון רגיל וזה יכול להיות מזון בטעמים (רצוי לרכוש את אותו סוג לאורך תקופה על מנת שהכלב יתרגל אליו). מדי פעם ניתן לתבל עם מזון רטוב אשר מגיע בפחיות.

מתי מומלץ להגיש אוכל לכלב?

במקרים של כלבים קטנים, ההמלצה היא להגיש לפני שמוציאים אותם לסיבוב. במקרה שמדובר בכלב גדול, ההמלצה היא דווקא אחרי, אז הכלב מתרוקן ויכול לאכול שנית. ההמלצה הכללית היא להגיש לכלב אוכל פעמיים ביום, על מנת שלא ישמין. אם הכלב לא סיים את המנה הראשונה שלו לא לדאוג, יש כלבים שמספיקה להם צלחת אוכל אחת ביום.

כתוב/כתבי תגובה