לוקחים את הילדים באמצע הלילה לשירותים?

גם אתם לוקחים את הילדים באמצע הלילה לשירותים? קראו מה ד"ר קובי שגיא אומר על זה

הורים לא מעטים מוצאים את עצמם בסיטואציה הזו. הם פונים לקחת את הילד שלהם לשירותים באמצע הלילה. במרבית המקרים ההורים הללו עושים זאת לפני שהם הולכים לישון את שנת הלילה שלהם. הם במקרים רבים מצליחים למנוע הרטבות לילה ולחסוך את הסאגה הלא נעימה הזו בבוקר. אבל לגמרי לא בטוח שזו שיטה נכונה רומז ד"ר קובי שגיא. כיוון שאנחנו מצפים שהילד ילמד לקחת אחריות מלאה על הסוגרים שלו, ולא שאנחנו ההורים נישא באחריות הזו במקומו.

אז מה אפשר לעשות?

שימו לב שזה לא התפקיד של ההורים לקחת את הילד באמצע הלילה לשירותים. כל ילד צריך ללמוד לקחת אחריות מלאה על הכתפיים שלו, והחל מגיל חמש אנחנו מצפים מהילד להתעורר כאשר עליו להתפנות. כמו כן יש לכל ילד את היכולת להתאפק גם מתוך שינה וכך להימנע מהרטבת לילה. לכן הפתרון הוא לא לקום ולרוץ אתו לשירותים. אלא לטפל בו ולאמן אותו לרכוש את היכולת לשלוט באופן מושלם על הסוגרים שלו.

שיטה טיפולית מומלצת של ד"ר קובי שגיא

כדאי להכיר את השיטה הטיפולית של ד"ר קובי שגיא. הטיפול מאמין שילד שמרטיב הוא לא ילד שיש לו בעיה בריאותית. הוא ילד שפיסית הכול תקין אצלו ויש לו בהחלט את היכולת לשלוט על הסוגרים שלו. אם כי השינה שלו כה עמוקה, מה שגורם לכך שהוא לא חש באיתותי הגוף שלו ולכן לא מתעורר בלילה ללכת לשירותים.

ד"ר טל שגיא מחזק את האמון

במהלך הטיפול של ד"ר שגיא יעבור הילד תהליך של חיזוק האמון הבסיסי ביכולת שלו לקום במהלך הלילה לשירותים או להתאפק, וכך למנוע הרטבות לילה. הטיפול חותר להקנות לילד את ההרגלים בגישה חיובית ונעימה אשר משפרת את היכולות שלו. כמו כן משלבים בטיפול זה שימוש במכשיר ייעודי אשר מעיר את הילד בעת הצורך. כאשר באמצעות חיישן מיוחד יצלצל המכשיר ויעיר את הילד כאשר עליו לפנות לשירותים. הטיפול מוכיח את עצמו כיעיל וילדים רבים חבים לד"ר טל שגיא את ההצלחה שלהם ואת הלילות היבשים.

כתוב/כתבי תגובה