גם דיאטה צריך לדעת לעשות: אלה הנזקים הכרוכים בדיאטה לא מבוקרת

דיאטה

הפיתוי בדיאטת בזק הוא גדול, וזאת בשל התוצאות המהירות אליהן ניתן להגיע. עם זאת, ישנם נזקים לטווח הקצר והארוך אשר עשויים להשפיע באופן ניכר על איכות החיים. במדריך זה נציג את הנזקים אשר עשויים להתרחש כתוצאה מדיאטה לא מבוקרת, וכיצד תוכלו להימנע מכך.

מהם הנזקים הכרוכים בדיטה לא מבוקרת?

דיאטה לא מבוקרת אשר נעשית באופן מהיר או ללא פיקוח עשויה להוביל ללא מעט בעיות בריאותיות לא פשוטות. למעשה, נשים וגבים אשר חולמים על גוף מושלם לעיתים בוחרים בשיטות קיצוניות אשר מחקרים ורופאים מזהירים מפני ההשלכות. מהם הנזקים הנפוצים? להלן הפרטים.

נשירת שיער

דיאטה לא מבוקרת אשר כוללת ירידה משמעותית במשקל תוך זמן קצר עשויה להוביל לנשירת שיער. מדובר בנשירה מסיבית אשר מקורה בחסך במינרלים, ויטמינים וסידן וכן מחסור באבות המזון. לאור כך, ניתן לראות כיצד גברים ונשים פונים לברר על השתלת שיער, לאור אובדן מסיבי אשר יוצר קרחות או אובדן מלא של שיער אצל גברים אשר בניגוד לנשים אינם יכולים להשתמש בפאות או תוספות שיער. מדובר באחת התופעות החמורות כתוצאה מדיאטה לא מבוקרת, לא רק בכל הקשור לאובדן השיער אלא גם להיחלשות השער וצמיחה איטית יותר אשר מצריכה לרוב פנייה להשתלת שיער בחו"ל, לצורך שיקום וקבלת מראה שיער בריא ושופע.

האטה בקצב חילוף חומרים

דיאטת בזק יכולה להשפיע באופן ניכר על קצב חילוף החומרים, זאת כתוצאה מתנודות חדות במשקל וכן הפחתה בכמות הקלוריות היומית. כתוצאה מכך, חילוף החומרים הופך לאיטי יותר ולכן גברים ונשים אשר עברו דיאטה לא מפוקחת מדווחים על עצירות וכן אי יכולת לרדת במשקל, כתוצאה כאמור מאי חילוף חומרים מהיר. יתרה מכך, דיאטה לא מפוקחת עשויה להוביל לבעיות בבלוטות התריס, ולכן זכרו כי כל דיאטה קיצונית משפיעה על מערכות הגוף וחילוף החומרים הטבעי, לעיתים למשך שנים רבות.

פגיעה ביכולת הריכוז

נשים וגברים אשר עברו דיאטת כאסח דיווחו על ירידה משמעותית ביכולת הריכוז שלהם, תוצאה ישירה של ירידה בכמות הפחמימות. דיאטה כזו משפיעה לא רק על יכולת הריכוז אלא גם על הזיכרון לטווח הקצר, כאשר מחקרים אשר התפרסמו בשנים האחרונות העלו ממצאים מדאיגים בכל הקשור להשפעות של דיאטת כאסח על המוח. ככל שהדיאטה חריפה ועקבית יותר, כך ניתן היה לראות ירידה במדדים הנוגעים לקוגניציה וכן הזיכרון.

כתוב/כתבי תגובה