איך מאבחנים אבנים בכליות

אבחון אבנים בכליות – אילו בדיקות עושים?

האם אתם חושדים שיש לכם אבנים בכליות? האם התגלו סימפטומים המעידים על כך? כאן נפרט יותר את בכל הנוגע לאבחון אבנים בכליות, כיצד מאבחנים, וכמובן שיש לפנות אל אורולוג מומחה בתחום בכדי שהאבחנה תהיה כמה שיותר מדויקת.

מה זה אבנים בכליות?

סביר להניח ששמעתם על כך, זוהי מחלה די נפוצה, לעיתים חשים את הסימפטומים והם בהחלט לא נעימים, אולם לעיתים כלל לא מרגישים בסימפטומים. בעיה זו נובעת בשל הצטברותם של מינרלים בשתן, וכאשר התנאים מאפשרים, אותם מינרלים מצטברים בכליות ומכאן האבנים.

איך מאבחנים ואילו בדיקות עושים?

כפי שנאמר בכדי לאבחן אם יש לכם אבנים בכליות, יהיה עליכם לפנות אל אורולוג מומחה ובעל ניסיון בתחום אבחון אבנים בכליות, זאת ע"י בדיקה ולכן יש להוציא פיסה של אבן, והיא נשלחת לבדיקה עוד במהלך הניתוח, כך ניתן לדעת מהו הרכבה. כמו כן יש לערוך בדיקות כגון צילום רנטגן או לחילופין בדיקת CT, כך ניתן לדעת טוב יותר מהו הרכב האבן.

מהו סוג האבן?

גם אם הרופא מצא את סוג האבן, לא בהכרח הוא יכול לדעת מדוע היא נוצרה, ובנוסף, מה יש לעשות בכדי להימנע מהמחלה. בשל סיבה זו, ישנם רופאים אורולוגים שכלל אינם בודקים מאלו חומרים נוצרה האבן.

בנוסף, יש לבצע בדיקת איסוף שתן, ולאחר מכן לשלוח דגימה למעבדה וניתוח של בדיקה מטאבולית. באמצעות בדיקה זו ניתן לדעת את כמות המינרלים המופרשים לשתן.

אפשר לפתור את הבעיה

על כל מקרה, ניתן לטפל בבעיה, חשוב לעשות זאת בהקדם האפשרי, מיד כאשר חשים בסימפטומים, והכי חשוב הוא לפנות אל רופא אורולוג המכיר היטב את התחום, מקצועי ובעל וותק וניסיון.

כתוב/כתבי תגובה