השתלת שיניים

השתלת שיניים – כל החידושים בתחום

אחד הנושאים הכי בוערים, הכי חשובים בתחום של רפואת השיניים בשנים האחרונות, ללא צל של ספק, הוא השתלת שיניים. 

נכון שמאז ומתמיד הנושא היה חיוני וטיפולים בתחום זה בוצעו על ידי טובי הרופאים, אורתודנטים שמתמחים בשיקום הפה והלסת, אך בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינוי מקיף בנושא, בזכות העובדה שיש חידושים שונים אשר יצרו תהליכי טיפולי הרבה יותר מתקדמים, איכותיים ונוחים. 

כידוע, השתלת שיניים נועדה לספק לאנשים שעברו פציעות, חבלות, מחלות, דלקות, שתלים אשר מותקנים במקומות בהם אין שיניים או במקום שיניים שיש צורך לעקור אותן. בצורה כזו, יכולים המטופלים ליהנות מקשת שיניים רחבה ותקינה אשר מאפשרת להם ללעוס ולאכול כמו שצריך. צריך לומר שמעבר לעניין המעשי, הרי שהשתלים נועדו גם למנוע זיהומים ודלקות שיכולים להיווצר, באזורים בהם אין מבנה של שיניים. 

לפני שנסביר על מספר חידושים בתחום, צריך להדגיש, שעם הזמן התחום עבר שינויים בין היתר בזכות העובדה שכל הזמן נערכים בדיקות וניסויים, כיצד להפוך אותו להרבה יותר נגיש והרבה יותר פשוט עבור הרופאים המטפלים וכמובן, עבור המטופלים. 

אילו חידושים קיימים בתחום

החידוש הבולט שכבר נמצא בשימוש מספר שנים, הוא מעבר מטיפול יחידני לטיפול מקיף, כלומר, במקום לבצע כל השתלה בנפרד, ניתן לבצע מספר השתלות במקביל, ולעיתים אפילו ניתן לסיים את כל התהליך ביום אחד. זה הרבה יותר פשוט והרבה יותר מהיר ונוח, בדקו אילו רופאי שיניים מומלצים לטיפול זה.

חידוש אחר הוא בכל הקשור לשתלים עצמם, מדובר על שתלים הרבה יותר חזקים ועמידים, בין היתר שתלי טיטניום אשר קל יותר להשתמש בהם וכן הם עמידים יותר מאשר שתלים אחרים. זה מאפשר למטופל לעבור טיפול בידיעה ברורה שהשתל יישאר בלסת מבלי שיצטרך לעבור טיפול חוזר או שיקום. 

כתוב/כתבי תגובה