דרשו את מה שמגיע לכם – פיצויים מגרמניה לניצולי שואה

אם אתם ניצולי שואה או צאצאים של ניצולים, אם אתם יורשים חוקיים של קשישים שעברו את השואה ונפטרו ואתם רוצים לקבל את מה שמגיע לכם מבחינת החוק – רצוי לדרוש את הפיצויים והתשלומים המגיעים לניצולים וליורשים שלהם.

על פי חוק פיצויים מגרמניה שנחקק בשנת 1975 , על גרמניה והביטוח הלאומי של גרמניה לפצות את ניצולי השואה ולשלם להם דמי גמלה וקצבת זקנה, ממש כמו שמשלמים לאזרחים גרמניים. זאת בעיקר בשל העבודה שמרבית הניצולים עבדו במחנות. הפיצוי מגיע היום גם לניצולים מגרמניה, רומניה ושאר ארצות. הפיצוי מיועד גם לילדים של ניצולים או ליורשים החוקיים שלהם.

 

איזה פיצויים תוכלו לקבל?

אם אתם רוצים למצות את הזכויות המגיעות לכם מהביטוח הסוציאלי הגרמני חשוב לדעת כי הפיצוי מגיע לניצולים ולאחר פטירתם ליורשים שלהם. הפיצוי יכלול דמי גמלה שמשולמים כל חודש בגובה של בין 400 ל 800 שקלים ופיצוי מהממשלה הגרמנית בסכום ממוצע של 120,000 ₪.

הקצבה מתאפשרת מול נקודות גמלה עבור מי שעבד בגטו ועבור ניצולים שמקבלים פיצויים דרך קצבה חודשית שמשלמת גרמניה. אם תגישו תביעה, תוכלו לקבל קצבאות באופן רטרואקטיבי מהמועד המתאים ולקבל כספים שטרם קיבלתם וקצבאות חודשיות. הפיצויים ניתנים לא רק בשל עבודה בגטאות, אלא גם עקב רדיפת היהודים, גידול ילדים, לימודים וכולי.

את התביעה מומלץ להגיש באמצעות משרד עורכי דין שעוסק בפיצויים לניצולי שואה. המומחים ידעו לזרז תהליכים ולמצות עבורכם את הזכויות כך שניתן יהיה לשפר את איכות החיים באופן משמעותי. בחרו משרד עו"ד שיכול לסייע בזירוז הליכי התביעה ואישורה, בהגשת התנגדויות וערעורים עבור שיפור דמי הקצבה/ הגשת בקשות חדשות עבור מי שתביעתו נדחתה וכו'.

כתוב/כתבי תגובה