דפיברילטורים

דפיברילטורים – מדוע חשוב שיהיה אחד בעסק

דפיברילטורים

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במודעות למקרים של דום לב. העלייה נובעת מהעובדה שמדובר בגורם התמותה המיידי מספר אחד כיום באירופה ובארצות הברית, אשר ניתן למנוע אותו בעזרת טיפול נכון כשהוא קורה.

במקרים של דום לב, מה שמתרחש זה הפרעות קיצוניות בקצב הלב. בדרך כלל, מן הסתם, אירועים כאלה מתרחשים מחוץ לבית החולים, כלומר במקומות בהם אין צוות מקצועי שיכול לטפל במצב. מה שאומר, שאם אין מכשור מתאים ואין אנשים שעברו הדרכה, הרי שיש לחכות עד שיגיעו הפרמדיקים על מנת לבצע החייאה. זה יכול להיות מעט מדי ומאוחר מדי עבור מי שחווה דום לב.

זו הסיבה שהכנסת חוקקה חוק שמחייב הצבת מכשירי החייאה, דפיברילטורים, במקומות ציבוריים. מדובר על מכשירים אשר אין צורך להיות פרמדיק בשביל לדעת כיצד להשתמש בו, אלא מספיק לעבור הדרכה ספציפית על המכשיר, וכך אפשר להשתמש בו ולהציל את החיים של כל מי שעובר דום לב במקום.

כיום, על פי החוק, חייבים להציב דפיברילטורים בכל מקום ציבורי והומה אדם. זה אומר, שבכל קניון, מרכז מסחרי, שדה תעופה, תחנות מרכזיות, בתי אבות, בתי סוהר, בריכות שחייה, מקומות רחצה, משרדים ממשלתיים, מוסדות להשכלה גבוהה, אצטדיוני ספורט, מכוני כושר ומקומות אחרים שאשר נחשבים ציבוריים ומגיע אליהם קהל רב (או נוכח בו באופן קבוע כמות גדולה של אנשים), הרי שיש צורך להציב מכשיר שכזה, מעבר לכך, יש גם לציין במקום או מקומות מרכזיים, שאכן יש מכשיר כזה במבנה והיכן הוא ממוקם.

חשוב לומר, על מנת שהמכשיר אכן יהיה אפקטיבי ולא יוצב במקום כך סתם, הרי שיש לבצע הדרכות למספר גורמים במקום, זאת על מנת שבכל עת, בכל משמרת, יהיו אנשים שידעו לתפעל ולהשתמש בו.

מה המשמעות של מכשיר זה

מכשיר דפיברילטור, הוא מתקן סטנדרטי אך איכותי וחשוב לצורך הצלת חיים. כיום בכל רכב הצלה אנחנו יכולים למצוא אותו, וחשוב לציין שלא מעט חברות עסקיות דואגות לספק מכשירים כאלה גם לנהגים שלהן, במידה והם מבלים זמן רב על הכביש. כך אם חס וחלילה קורה להם או לנוסעים איתם משהו, ניתן להשתמש במכשיר באופן מיידי.

השימוש במכשיר, כאמור, איננו דורש ידע רפואי אלא רק הדרכה בסיסית עליו, הוא מתבצע בצורה מאוד פשוטה ונוחה ברגע שמתגלה שאחד הנוכחים במקום עובר דום לב, מיד אפשר להשתמש במכשיר על מנת להחזיר את הלב לקצב פעולה סדיר על יד מתן שוק חשמלי, כל זה באמצעות אלקטרודות שמוצמדות אל גוף המטופל. הפעולה משתקת לרגע את הלב ואז מחזירה אותו לפעום בקצב הרגיל שלו.

צריך לומר, בכל מקרה, יש לקרוא לצוות רפואי מקצועי שיפנה את המטופל לבית חולים לבדיקות והשגחה בהתאם למצבו.

כתוב/כתבי תגובה