מדרסים בהתאמה אישית

מדרסים בהתאמה אישית

לא מעט אנשים, בפרט ספורטאים, נדרשים להשתמש במדרסים בנעליים. הסיבה לכך היא, שמבנה כף הרגל שלהם גורם להם לבעיות ביציבות וכן בהליכה או בריצה. הרבה פעמים הנעליים אותן הם נועלים וכן פעולות שונות שהם עושים, כפי שנוכל לראות בהמשך, גורמים להם לכאבים ממושכים ברגליים ובפרט בברכיים וכן בגב. מדרסים מאפשרים להם לעמוד בצורה יציבה ונוחה, מבלי לגרום נזק מתמשך לעצמם.

מבין הספורטאים שמשתמשים במדרסים באופן קבוע כמעט, אנחנו יכולים למצוא דוגמאות כמו רצים, טניסאים, שחקני גולף, שחקני כדורסל וכדורגל, וכן רוכבים על אופניים. מדובר על ספורטאים שבאופן טבעי מפעילים הרבה את הרגליים, ועל כן הם מבצעים תנועות שונות שיכולות להשפיע על מבנה כף הרגל לאורך זמן וכן על התנועה והיציבות שלהם.

מדרסים בהתאמה אישית

המקרה הקלאסי הוא כמובן של רצים, בין אם מדובר ברצים חובבנים או מקצועניים. בשני המקרים, מדובר על אנשים שגומעים מרחקים עצומים, ואם הם לא ישימו מדרסים בנעליים, הרי שכף הרגל שלהם תיפגע והם יתקשו מאוד ללכת בצורה ישרה ונכונה, דבר שיכול לגרום נזק מתמשך לשרירי הרגליים מחד, וכן לאזורים אחרים בגוף כמו הברכיים, מאידך.

יש לציין שמלבד ספורטאים, הרי שגם חולי סכרת נאלצים להשתמש במדרסים, מאחר והמחלה מונעת מהם לנעול נעליים רגילות ולא מאפשרת להם ללכת בצורה רגילה, על כן הם צריכים נעליים מיוחדות ואיתן מדרסים מתאימים.

על מנת ליהנות ממדרסים שמותאמים לכף הרגל, יש להשתמש במדרסים בהתאמה אישית. מדובר על מדרסים אשר אפשר להזמין במכוני אורתופדיה בכלל ובפרט במכוני מדרסים. מדרסים אלו מוכנים בהתאם למבנה כף הרגל.

ההתאמה מתבצעת בדרכים שונות, באמצעות סריקה ממוחשבת של כף הרגל או הטבעת הרגל על לוח מיוחד, באמצעותו אפשר לבנות את המדרס על פי מבנה כף הרגל. חשוב לומר, מדרסים אלו עדיפים עשרות מונים על מדרסים רגילים, קרי מדרסים כלליים שניתן לרכוש בבתי מרקחת שונים ולו מהסיבה הפשוטה, שהם פשוט הרבה יותר מותאמים לכף הרגל, הרבה יותר איכותיים, נשמרים זמן רב יותר ומתאימים באופן ספציפי לצרכיו של המטופל או המטופלת.

כתוב/כתבי תגובה