אף סתום

חיטוי קורונה

למרות שנראה כאילו הקורונה הולכת ונעלמת על ידי החיסון החדש שפותח, עדיין, כל עוד היא כאן, היא כאן. מוטציות חדשות, התפתחויות אחרות יכולות רק להפתיע אותנו ולאו דווקא לטובה.

לכן, כל עוד העולם לא יצא מכלל סכנה, הסכנה עדיין קיימת גם אם במדינה מסוימת הצליחו להיפטר מהנגיף.

זו הסיבה שצריך להמשיך להיזהר ולשמור על כללי הבטיחות כדי למנוע הדבקה אישית וגם לקחת אחריות על המרחב הציבורי ולא להוות סיכון לכלל הציבור.

ובשביל זה צריך לבצע חיטוי במקומות מסוימים שחשופים למגע רב של ידים ועוד. אז מהו חיטוי קורונה ואיך עושים אותו? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

 

חיטוי קורונה – מה זה?

אם היו אומרים לכם לפני שנה שעליכם לעשות חיטוי בתל אביב של אזורים מסוימים בבית, זה היה נשמע כמו בדיחה. מה זה חיטוי ולמה צריך לעשות את זה. למרות שתמיד היו אנשים שהיו מורחים ג'ל מוזר על הידיים כל כמה שעות, עדיין זה לא משהו שכלל הציבור הבין אותו, ובטח שלא השתמש בו.

אולם הקורונה העמידה אותנו בפני מציאות שונה לגמרי. אנחנו מבינים כיום, יותר מתמיד, את החשיבות של שמירה על היגיינה וניקיון. אנשים פתאום יודעים להגיד את דרך ההתנהגות של נגיפים וכיצד מונעים את ההתפתחות שלהם.

בכל מה שנוגע לנגיף הקורונה, צריך לפעול אותו דבר, בדיוק כפי שהייתם פועלים מול כל נגיף אחר כדי לייצר סביבה סטרילית. אבל האם בכל אזור אתם צריכים לעשות חיטוי? לא ממש. התנהגותו של הנגיף מלמדת שהסיכון העקרי להידבקות ממנו היא על ידי מגע אנושי או משטחים שיש בהם הרבה נגיעות של ידיים, כמו למשל, מעקה של מדרגות.

לכן, סמנו את המקומות הללו ודאגו להם לחיטוי מתאים כדי להפוך את האזור לבטוח.

כתוב/כתבי תגובה