טיפול באמצעות תנועת עיניים

מיפוי קרנית – 5 דברים שאתם חייבים לדעת

קיבלתם הפניה לבצע מיפוי קרנית? רוצים לדעת לקראת מה אתם הולכים? בואו וקראו חמישה דברים שאתם חייבים לדעת על המיפוי ועל התוצאות.
כיצד תל אביב מדיקל קולג' יכולים לעזור לכם

  • מיפוי קרנית זו בדיקה המתבצעת כמו צילום. היא אינה כואבת והיא לא פולשנית. כך שאין סיבה לחשוש לפני שפונים לבצע את הבדיקה כפי שהמליצו לכם.
  • בדיקה זו מוכרת גם בשם בדיקת טופוגרפיה של הקרנית. הבדיקה נועדה למפות ולתאר את השטח של הקרנית, וכן את כוח התשבורת שלה. אם בעבר סברו החוקרים שהקרנית הינה בעלת מבנה כדורי, כיום מתברר כי הקרנית הבריאה אמנם כדורית במרכזה, אך בהיקף היא משטחת.
  • מכשיר המיפוי הינו מכשיר מתוחכם שבנוי מדיסק אשר עליו טבעות בצבעי השחור והלבן. מקרינים על גבי הקרנית של הנבדק את הדיסק המואר, ומקבלים הדגמה של החלק הקדמי של הקרנית.
  • קיימת שיטת מיפוי נוספת שנקראת בשם סליט טופוגרפי. בשיטה זו מקרינים חריצי אור משני הצדדים של הקרנית. החזר החריצים נקלט לאחר מכן במכשיר וידאו. החריפים נמדדים ומזוהות נקודות רבות. אלו מדגימות את החלק הקדמי והאחורי של הקרנית. באמצעות שיטה זו ניתן למדוד גם את העובי של הקרנית.
  • בדיקת טופוגרפיה של הקרנית או בשמה המוכר, מיפוי קרנית מבצעים עבור אבחון מחלות שגורמות לעיוות של הקרנית. כמו כן נעזרים במיפוי עבור מעקב אחר התפתחות מחלות שכאלו.  בנוסף יבצעו את הבדיקות הללו כחלק מההכנות לקראת ניתוחים להסרת משקפיים. גם לאחר ביצוע הניתוח ייבדקו את התוצאות באמצעות מכשירים אלו. כך ניתן לדייק את הטיפול, לקבוע את מידת ההצלחה של הטיפול, ולוודא כי העין טופלה כראוי וכי היא תלך ותבריא במהלך הזמן בצורה נאותה.
  • בדיקת מיפוי קרנית הינה בדיקה קלה שאינה נוגעת כלל בעין. לא מחדירים לתוך העין מכשור ואף לא טיפות. כך שאין צורך להגיע עם מלווה, ובדרך חזור מהבדיקה תוכלו לנהוג בעצמכם ברכב ללא חשש. לא אמור להיות טשטוש או חוסר נוחות בעיניים לאחר הבדיקה.
  • כמו בכל בדיקה רפואית יש חשיבות לביצוע מקצועי וכן לפענוח של גורם מנוסה ומומחה בתחום.

 

כתוב/כתבי תגובה