איחור באבחון סרטן המעי הגס

סרטן המעי הגס הוא מחלה קטלנית, שהאבחון המוקדם שלה הוא קריטי

doctor-563428_1280 – התוספתן, המעי עצמו על ארבעת חלקיו, או החלחולת (הרקטום) שבסופו. בכל מקרה, מצב סרטני זה הוא מצב שניתן לאבחן בשלב מוקדם יחסית, כאשר הסימפטומים נוגעים בדרך כלל במתן צואה דמית או משתנה בתדירות ובאיכות, וכן כאבי בטן ותסמינים אחרים. האבחון מתבצע בדרך כלל עם קולונוסקופיה, בדיקות דם סמוי בצואה, סיגמואנדוסקופיה או בדיקה ידנית של פי הטבעת – וכאשר מגלים את המחלה בשלב מוקדם, ניתן לטפל בה בצורה יעילה הרבה יותר ולהעלות משמעותית את סיכויי ההחלמה ממנה.

איחור באבחון סרטן המעי הגס יוביל ככל הנראה למוות, ואסור להתרשל בכך

  • מה קורה כשהאבחון מאוחר? כאשר ישנו איחור באבחון סרטן המעי הגס, התוצאות של מצב זה תהיינה בדרך כלל קטלניות. האיחור הזה יכול להיגרם בגלל פנייה מאוחרת של האדם החולה לבדיקה רפואית ולטיפול – במצבים כאלה אין הרבה מה לעשות. עם זאת, ישנם גם מקרים בהם רופא המשפחה, רופא קופת החולים או אפילו הרופא המומחה מתרשל בעבודתו ולא שולח את האדם המראה סימפטומים של סרטן המעי הגס לבדיקות הרלוונטיות – וזוהי רשלנות רפואית לכל דבר ועניין. יתרה מכך, בדיקות קולונוסקופיה הן בדיקות שגרתיות שצריך לשלוח אליהן ככלל מטופלים מגיל מסוים.
  • מה עושים במצב זה? במצב בו ישנו איחור באבחון סרטן המעי הגס בשל רשלנות של רופא, יש לקבל חוות דעת רשלנות רפואית ולדעת לעמוד על הזכויות שלכם. זהו מצב קשה, שכן שום חוות דעת רשלנות רפואית לא תוכל לתקן את המצב הנורא הזה – אך לכל הפחות ניתן לקבל פיצוי עבור המשפחה, שככל הנראה עומדת בפני אובדן קשה.

במידה וישנו איחור באבחון – צריך לדעת לעמוד על הזכויות שלכם

אם ישנו איחור באבחון סרטן המעי הגס, יש לפנות למומחים רפואיים ברמה הגבוהה ביותר. יש לבחון אפשרויות טיפול מתקדמות גם במצבים קשים שכאלה, ולכל הפחות יש לקבל חוות דעת רשלנות רפואית בכדי לעמוד על הזכויות הכלכליות של החולה ושל משפחתו.

כתוב/כתבי תגובה