קנאביס וכושר גופני

האם קנאביס משפיע על כושר?

אם אתם אוהבים לבצע כושר גופני אבל אתם מעוניינים להתחיל לצרוך קנאביס, בין אם לצרכים בריאותיים ובין אם לצרכים של עישון כתחביב או לבריאות הנפש – חשוב שתדעו יותר על ההשפעה של קאנביס על הכושר הגופני ועל איכות החיים בלבד.

כיום ישנם אנשים שמוצאים את עצמם תוהים אודות שימוש בקנאביס, וזאת בשם פרופגנדה של שנים רבות שנועדה למגר את השימוש בסם, ולצרוך נגד כאבים רק תרופות בעלות מרכיבים כימיים. עם זאת כיום קנאביס ידוע ככזה שמטיב עם הבריאות, ישנם סוגים שמצוינים לשמירה על ערנות ושמירה על התיאבון, בעוד שחלקם הם כאלה שניתן לצרוך גם בעת ביצוע כושר גופני.

קנאביס וכושר גופני

אבל לפני הכל חשוב לדעת מה זה בכלל קנביס?

קנאביס הוא צמח שהתגלה כבר לפני שנים ככזה שיש בו תועלות רפואיות וסגולות שונות והוא מתאים למיני שימושים בין אם לייצור של סיבים עד לייצור זמן וכמובן שהוא צמח שנצרך למטרות רפואיות והוא משמש כחומר פסיכו אקטיביסטי שפועל על מנת לשכך כאבים פיזיים ונפשיים.

קנביס הוצא מן החוק בשנות ה30 לאחר שהוגדר בכמה וכמה מדינות מתקדמות כסם מסוכן, כמו גם במדינות נחלשות ועולם שלישי בהן סחר או שימוש בקנאביס גורר עונשי מאסר כבדים.

עם זאת כיום אנו נמצאים בעידן נאור יותר וכזה שמבין את התועלות של הסם בעיקר כאשר משתמשים בו בפיקוח רפואי אשר עוזר למטופל או לאדם הנעזר בעישון הצמח לשם הפחתת כאבים תוך התאמת הזן וסוג הקאנביס המתאים ביותר לשימוש, כאשר כיום אפשר לעשן את הצמח באמצעות תפרחת המעורבבת עם חומרי דליקה טבעיים, כמו גם באמצעות וופורייזרים, או שניתן לצרוך אותו באמצעות טיפות או שמן.

מהם הזנים של הצמח?

לצמח הקאנביס ישנם כמה זנים ביניהם הגבוה ביותר והוא הסאטיבה שנחשבת צמח מתורבת ומכיל כמו THC גבוהה, ישנו קנאביס מסוג אינדיקה צמח שמוצאו בהודו ומכיל כמות גובהה של CBD, וישנו קנביס מסוג: רודבאליס בעל אחוזים נמוכים יחסית של חומר פסיכו – אקטיבי.

מה ההשפעות של עישון קנאביס?

לעישון קנאביס ישנן השפעות חיוביות בדרך כלל על המוח והוא נועד גם לשכך כאב. כאשר מעשנים את הצמח או צורכים אותו הוא מטפל בכאבים כרוניים אצל מבוגרים, הוא יעיל לשיפור השינה, מסייע לפתור בעיות של דום נשימה, פיברומיאלגיה, כאבים כרוניים וטרשת נפוצה, תוך שהצמח עזור לטפל בכאבים והתכווצות בגוף כמו גם שהוא מקל על בחילות ובשל כך הוא דווקא משפיע לטובה על הכושר הגופני.

עם זאת ישנם שטוענים כי קנאביס מפריע בריכוז ונותן תחושות שאינן תמיד מציאותיות ולכן הוא מתאים יותר לכושר גופני בעצימות מופחתת, ליוגה מדיטציה, ופילטיס, כמו גם שהוא מעולה למי שיוצא להליכות מהירות, אך הוא פחות יתאים למשחקים תחרותיים קבוצתיים.

אם אתם רוצים להתחיל לצרוך את הצמח באופן חוקי, מומלץ להגיש בקשה דרך רופא המשפחה על מנת לשפר את איכות החיים וכדי לשפר את היכולות הגופניות לצורך ביצוע פעילות גופנית בקלות.

כתוב/כתבי תגובה