התמכרות לקנאביס

תסמינים של התמכרות לקנאביס

התמכרות לקנאביס

הקנאביס הוא סם מדובר מעט, אשר לא מעט אנשים חושבים שלגיטימי מאוד להשתמש בו. מדובר על צמח הידוע בעל סגולות ריפוי רבות ולכן, הקנאביס מצוי בשיח היומיומי של לא מעט אנשים. מאז ומתמיד עלו קולות של אנשים שחושבים שיש לבצע תהליך לגליזציה לסם ולהפוך אותו לסם חוקי. רבים בוחרים לצרוך את הסם באופן חוקי או לא חוקי עבור צרכים רפואיים אך לא רק. שימוש בקנאביס אכן יכול להיות יעיל מאוד, אך חשוב מאוד לדעת ששימוש בקנאביס יכול לגרום להתמכרות לסם זה. התמכרות לקנאביס עלולה להשפיע באופו משמעותי על אורח החיים של המכור.

עשוי גם לעניין אותך: ההבדל בין "סטלן" למכור

תסמינים להתמכרות לקנאביס

אם אתה משתמש בקנאביס או אם אחד מחבריך או בני המשפחה שלך משתמשים בקנאביס ואתה תוהה אם אתה או הם מכורים לקנאביס, הנה כמה תסמינים שיסייעו לכם להבין האם אתה או הם מכורים לקנאביס או לא:

  1. כפייתיות- אדם אשר מכור לקנאביס, יעשה את כל מה שהוא יכול על מנת להשיג קנאביס בזמן. בדרך כלל אדם מעין זה לא ייתן לעצמו להגיע למצב שבו נגמר לו מלאי הסם הקיים, מבלי שיש לו מלאי חדש. אדם מכור לקנאביס אשר אין לו קנאביס זמין, ימצא את עצמו מוותר על אירועים חברתיים ולעיתים אפילו עבודה, עד שהוא ישיג את הקנאביס הדרוש לו.
  2. לאדם אשר מכור לקנאביס יש שינוי בסדר העדיפויות שלו. אדם מעין זה ימנע ממצבים שבהם הוא יודע שהוא לא יוכל לעשן קנאביס
  3. מכור לקנאביס יעדיף חברה של אנשים מעשני קנאביס ולכן, יקיף את עצמו באנשים שמעשנים קנאביס.
  4. מכור לקנאביס יגלה אדישות רבה וחוסר עניין לכל פעילות בחייו שלא קשורה לעישון
  5. מכור לקנאביס שיש יעשן את הקנאביס שלו פרק זמן כלשהו יסבול מתסמיני גמילה כגון: אי שקט, עצבנות, חוסר יכולת להתרכז ועוד.

גמילה מקנאביס – כיצד

בניגוד לגמילה מסמים קשים אשר בהם המכור נדרש להגיע למכון גמילה כלשהו ולהתגורר בו פרק הזמן הנדרש לו לצורך גמילתו, הרי שגמילה מקנאביס לרוב תתבצע בביתו של המכור. בד בבד, חשוב מאוד שהמכור ישהה בתקופת הגמילה בקרב סביבה תומכת, שתהיה מודעת לתהליך הגמילה ותסייע לו. תהליך גמילה מקנאביס גם מתבצעת על ידי שיחות עם אנשי מקצוע וקבוצת תמיכה. חשוב מאוד שהמכור ידע שתהליך הגמילה עלול לארוך זמן ושיבצע בד בבד שינוי באורח החיים שלו הכולל מציאת עבודה מסודרת, בחירה במעגל חברים שלא מעשנים ועוד.

כתוב/כתבי תגובה