שעת הנקה

שעת הנקה בעבודה הכירו את זכויותיכם

לא מעט נשים אשר חוזרות מחופשת הלידה שלהן, לא לגמרי מודעות לזכויות השונות שמגיעות להן. למשל, רוב הנשים לא מבינות לחלוטין את החוק אשר עוסק בעניין של שעת הנקה בעבודה, ולכן לא תמיד מצליחות לקבל את מה שמגיע להן.

לפי חוק עבודת נשים, כל אישה אשר עובדת במשרה המלאה הכוללת לפחות 174 שעות חודשיות, זכאית להיעדר לשעה אחת כל יום במשך 4 חודשים מרגע חזרתה מחופשת לידה. המטרה של השעה הזאת היא להניק את התינוק שלה ולהספיק להיות אימא, מעבר להיותה עובדת חרוצה.

חשוב לציין, כי עובדת במשרה חלקית אינה זכאית להטבה הזאת. מעבר לכך, כדאי לדעת כי העובדת היא זו שאחראית לדרוש א הזכות הזו מהמעסיק שלה, היות והוא אינו מחויב על פי החוק להזכיר לה את הזכויות שלה.

>>> באתר של עו"ד מירון דינרי תוכלו ללמוד את המשמעות המשפטית של שעת הנקה בעבודה.

שעת הנקה
שעת הנקה – המשמעות המשפטית

כל מה שכל אימא טרייה חייבת לדעת לגבי חוק שעת הנקה בעבודה

חשוב לזכור כי כל עובדת זכאית לשעת הנקה החל מרגע חזרתה מחופשת הלידה. אך במידה והעובדת האריכה את חופשת הלידה שלה על חשבון ימי מחלה שמגיעים לה או לחלופין בתור חופשה ללא תשלום, הזכות שלה לצאת לשעת הנקה מתקזזת עם התקופה הזו. חשוב לציין כי כל עובדת רשאית לבחור בכוחות עצמה את השעה שבה היא בוחרת לצאת מהעבודה, ולמעסיק אין שום זכות לבחור זאת עבורה. אין שום בעיה לצאת מהעבודה מוקדם יותר, להגיע שעה אחת מאוחר יותר או לחילופין לצאת באמצע היום. בנוסף, כדאי לדעת כי כל עובדת זכאית לזכות הזאת, ללא שום קשר לוותק שלה במקום העבודה. מי שבוחרת לוותר על שעת ההנקה שלה, אינה זכאית לתשלום נוסף בעבור השעה הזאת. לכן עדיף לנצל את השעה הזאת כדי להעניק לתינוק החדש את המקסימום שמגיע לו.

לסיכום, שעת הנקה בעבודה הינה זכות בסיסית של כל אם טרייה. מי שנתקלת בקשיים מסוימים מול המעביד שלה, יכולה לפנות לעורך דין המתמחה בתחום של דיני עבודה על מנת לקבל סיוע וייצוג משפטי. כל אחת חייבת להילחם על הזכויות שלה, במידה והן אינן ניתנות לה בהתאם לחוק.

כתוב/כתבי תגובה