ניתוח הקטנת חזה

נשים עם חזה גדול סובלות פעמים רבות מכאבים קשים בכתפיים, מכאבי גב ומחריצים בכתפיים. גם פטרת תת שדית והזעת יתר מתחת לחזה הינן תופעות לוואי ידועות בקרב קבוצת נשים זו המעוניינות פעמים רבות לבצע ניתוח הקטנת חזה. ניתוח להקטנת חזה לא רק מסייע בהקלה על כל מיני תסמינים ובעיות רפואיות הפוגעות באיכות החיים של אותן נשים, אלא גם נותן להן מענה אסתטי קוסמטי.

באופן גורף, כל ניתוח להקטנת חזה הינו ניתוח להרמת חזה, בא ביחד כתוצר של פעולת ההקטנה. לרוב מדובר בניתוח המתבצע כתוצאה מגדילה לא פרופורציונלית של החזה בהשוואה לגוף. מדובר בפגיעה שהיא לא רק פיזית שכן פעמים רבות אנו רואים נערות צעירות שהולכות כפופות שכן החזה מכביד להן על הצוואר, הכתפיים והגב, אלא מדובר גם במשהו חברתי שכן פעמים רבות לאותן נשים לא נעים לרכוש בגדים, ללבוש בגד ים, הם חשוב שלא בנוח לצד בן הזוג ולכן הניתוח הוא מאין ישועה כזו לחלק גדול מהנשים והנערות בעולם.

איך זה מתבצע בפועל?ֿבעיות עיכול

ניתוח הקטנת חזה מתבצע בהרדמה מלאה. אם בעבר מדובר היה נחשב מסובך, היום הניתוח בשיטות חדשניות יכול להתבצע אך ורק דרך העטרה מה שמקטין משמעותית את כמות הצלקות ואת רמת הסיכון שלו. כאמור, באותו ניתוח של הקטנה מבצעים גם הרמה כי מה שקורה עם השנים זה שהחזה מושך כלפי מטה.  לכן, כחלק מההקטנה מוסיפים גם שתל קטן שייתן נפח וזה נהוג בעיקר אצל נשים שכבר עברו כמה לידות, כתוצאה מהן החזה יתרוקן ולכן ההרמה לצד ההגדלה מסייעת להשיב את המראה הקודם של החזה אך אסתטי יותר. בשלב הראשון מרימים בניתוח את הפטמה לאזור גבוה יותר על גבי השד וזה למעשה החלק של ההרמה עצמה. בשלב ההקטנה שהוא החלק השני של הניתוח, מבצעים הסרה של משולש יחסית גדול מהחלק התחתון של השד הכולל עור ורקמת שד ועושים תפירה של החלק שהוסר ומחברים את השד בחזרה. בסופו של הניתוח מתקבל שד שהוא גם קטן יותר, גם מורם וגם מוצק יותר יותר עם צלקת קטנה סביב העטרה ולעתים גם צלקת קטנה נוספת בחלק התחתון של השד.

כתוב/כתבי תגובה