הסבתא יודעת הכול

אנשים רבים סובלים מתופעה של בטן נפוחה אחת לכמה שנים, ויש כאלה שאף נאלצים להתמודד עם אי הנעימות שבדבר על בסיס יום יומי. סיבות רבות יכולות לגרום לבטן נפוחה: צריכת מזונות הגורמים לבטן נפוחה כמו פלפל או שעועית, רגישות למזונות מסוימים, חוסר פעילות גופנית או שתיית משקאות מוגזים. על כל פנים, גם אם אתם סובלים מגזים ובטן נפוחה, יש מה לעשות. פשוט שאלו את הסבתות.

6 תרופות סבתא יעילות להקלה על בטן נפוחה

ניתן להתגבר על גזים כלואים בבטן ובעיות אחרות באמצעות כמה תרופות טבעיות, הנקראות בשמן העממי "תרופות סבתא". מדובר למעשה במזונות המקיפים אותנו בחיי היום יום, והם יעילים להקלה על כאבי הבטן. אלה כמה מבין הנפוצים שבהם:

  1. סלרי – הסלרי נחשב למאכל בריא לשומרי המשקל, והוא מועיל למערכת העיכול. כדי להוריד את הנפיחות בבטן, אפשר להכין חליטה מעלי הסלרי או ללעוס אותם.
  2. שומר – חליטה משומר מקילה על כאבי בטן ומסייעת במצבים של עצירות או קלקול קיבה.
  3. זנגביל – או בשמו הנפוץ יותר – ג'ינג'ר. הג'ינג'ר ידוע כתרופה יעילה נגד שיעול והצטננות, והוא מקל גם על נפיחויות בבטן. שורש איכותי זה סופח את הגזים ובכך מקל על פעילותה של מערכת העיכול.
  4. מנטה – אוהבים סוכריות מנטה? חליטה מעלי מנטה יכולה לסייע לפעילותה של מערכת העיכול שלכם.
  5. שקדים – השקדים מקלים על תופעות בלתי נעימות של גזים ונפיחות בבטן, בתנאי שאתם אוכלים אותם בצורתם הטבעית, כלומר לא קלויים או ממולחים.
  6. מיצים – מיצים טבעיים כמו שזיפים או חמוציות יכולים לווסת את פעילותה של מערכת העיכול.

בודקים רגישות למזון

אם אתם סובלים באופן ממושך מתופעה של בטן נפוחה, כדאי לשקול לשנות את התפריט היומי שלכם. אם קיימת רגישות למזון, כדאי לבצע בדיקה מקיפה ואף לפנות לרופא בעת הצורך. לרפואה המודרנית קיימים אמצעים שונים המאפשרים להם לבצע בדיקת רגישות: בדיקת נשיפה עבור לקטוז (אם קיים חשד לכך שאתם אלרגיים למוצרי חלב), בדיקות דם או בדיקות אלקטרומגנטיות. לאחר שנמצא רכיב המזון שאליו אתם אלרגיים, תקבלו הנחיות מפורטות לגבי התפריט היומי שלכם.

כתוב/כתבי תגובה