לידה מתחת למים

לידה מתחת למים – דברים שחשוב לדעת

לידה מתחת למים

בחירה בלידה מתחת למים היא כבר מזמן לא בחירה נדירה ונראה שיותר ויותר נשים מוצאות את הרעיון הזה כרעיון חיובי וכחוויה חיובית לא פחות. זה, כמובן, גם נכון אם יודעים כיצד להתנהל בתהליך כשזה בעזרת האנשים המוסמכים לכך ובעזרת הציוד הנכון.

חושבות על לידה מתחת למים? הנה מה שחשוב שתדעו עליה

קודם כל, דעו כי השהייה במים מתחילה ברגע בו התחלתן להרגיש את הצירים הראשונים. הסיוע של המים בזמן הצירים היא חשובה וקיימת בעבורם.

המים החמימים עשויים לעזור לכן בשיכוך הכאבים ובהתמודדות קלה יותר עם כל ציר וציר. קחו בחשבון שאם אתן מעוניינות בקבלת אפידורל, יהיה עליכן לצאת מן המים ולא תוכלו להמשיך את הלידה כמו שתכננתן. כן, אתן צריכות גם לקחת בחשבון שינויים במהלך הלידה.

עוד עיקרון של לידה מתחת למים הוא השריית הרוגע אותם מביאים המים. התנועות של המים יחד עם הטמפרטורה שלהם יכולה להביא אתכן להירגעות מהירה יותר וקבלה של הצירים באופן טבעי ומשוחרר יותר.

נשים רבות מתארות כי חשו בשליטה רבה יותר כאשר היו בתוך המים. היה להן קל יותר להתמצא בחלל הבריכה ולמצוא את התנוחות הנכונות מבלי מאמץ רב, שהרי בתוך המים תחושו קלות הרבה יותר. ובכלל, הבחירה האישית של לידה תחת מים היא שמעניקה את אפשרויות השליטה שלך בלידה שלך מא' ועד ת'.

עם זאת, עליכן להיות מודעות גם לחסרונות הקיימים בלידה מתחת למים ומה חשוב שיהיה מוכן מבעוד מועד בעבור זה. ליווי צמוד של דולה, המוסמכת על לידות מתחת למים, יהיה חשוב עבורכן גם לפני הלידה עצמה.

כאשר תעברו הדרכה וגם בזמן הלידה כאשר הדולה היא זו שתהיה יד ימינכן בכל שלב ושלב של הלידה ועד להגעת תינוקכם אל המים הישר לידיים שלכן.

אולי יעניין אותך גם: קורס מדריכות ללידה רכה

כתוב/כתבי תגובה