בידה

כך תקלו על כאבי הטחורים ותמנעו מהם

בידה

אף אחד לא אוהב שיש לו טחורים, כמו שאף אחד לא מבקש אותם, אך הם שם בכל זאת. טחורים הם אף פעם לא עניין נעים. הדבר יכול להוביל לכאבים רבים וממושכים עד לכדי חוסר היכולת לנגב ולהקל על האזור.

אם אתם מתמודדים עם טחורים, ישנן כמה דרכים אשר יקלו על הכאבים ויטפלו בטחורים ביעילות-

בידה לטיפול בטחורים

אם אין לכם בידה בבית, דעו כי בידה מים חמים יכול לעזור לכם משמעותית בזמן טחורים. כשהאזור כולו מודלק, אדום וכואב לעתים הדבר יכול להוביל לדימום והימשכות מיותרת של אותם טחורים מציקים. על כן, התקנת בידה מים חמים יכול להוביל לשיפור המצב בכך שנייר הטואלט לא בא במגע עם האזור המודלק ולא שורט אותו. זרם המים המוזרם אל האזורים המוצנעים שלכם יכול לנקות ביעילות את האזור וכמו כן ניתנת לכם האפשרות לבידה עם מייבש עבור ייבוש יעיל ונכון של האזור לאחר זרם המים החמימים.

לפירוט על מספר מוצרי בידה

אמבטיית מלחים

זה אולי נשמע שורף אבל לא מדובר במלח עליו אתם חושבים. אמבטיות חמות יכולות לעזור גם הן בהקלה על הטחורים והקלה בגירוי. המומלץ ביותר יהיה לשבת כ-20 דקות באמבט מים חמימים ולתת למים בעזרת המלחים לרכך ולעשות את שלהם. המים בעזרת המלחים מקלים בכאב וכמו כן עוזרים לתנועת המעיים להיות רכה יותר כך שבשעת השימוש בשירותים גם תנועת המעיים תהיה קלה יותר וכואבת פחות.

מגבונים לחים

מאחר ואמרנו שנייר הטואלט ממש לא מומלץ בזמן שיש לכם טחורים, אתם ודאי גם יודעים זאת אם ניסיתם. אם לא קיים לכם בבית בידה מים חמים, תוכלו תמיד להשתמש במגבונים לחים. ישנם כאלה אשר יש בהם אלוורה, צמח מרפא ומרגיע. אם המגבונים עוזרים לכם, חשוב שתוודאו כי לא מצוי במגבונים שלכם אלכוהול או חומר בישום אשר יגרום לשריפה מאשר לרגיעה. יתרה מכך, תוכלו למצוא מגבונים המיוצרים בדיוק עבור בעיית הטחורים.

איך למנוע טחורים?

שינוי אורח חיים ושינויים תזונתיים הם הדרך הטובה ביותר למניעת טחורים. הישארו פעילים מבחינה פיזית ואכלו בריא כדי לשמור על תנועת מעיים בריאה. אם אתם מתמודדים עם טחורים מדי פעם, דעו כי מאכלים בעלי סיבים רבים יכולים לעזור לכם וכמו כן שתיית מים מרובה. אחרי הכל, מדובר במערכת העיכול שלכם. פעילות גופנית סדירה יכולה למנוע טחורים גם כן.

מתי כדאי לראות רופא?

בדרך כלל, קל לטפל בטחורים, אך ישנן פעמים בהם העניינים קצת מסתבכים וכדאי לראות רופא עבור זה. אם אתם מדממים והדימום מסרב להפסיק ואם הטחורים לא עוברים לאחר שבועיים.

טחורים זה אף פעם לא כיף, לכן אם אתם מתמודדים עם כאב כזה כרגע, יש מה לעשות ויש איך לרפא. אתם פשוט צריכים ללכת בעקבות המאמר ותגלו בעצמכם את הרגיעה מהכאב.

כתוב/כתבי תגובה