הרטבת לילה

הרטבת לילה – סיבות ודרכי טיפול – ד"ר טל שגיא ד"ר קובי שגיא

הרטבת לילה

כאשר מדובר על הרטבת לילה בגילאים מאוחרים, מדובר על תופעה לא נעימה כלל הן עבור הילדים המרטיבים והן עבור הוריהם. חשוב מאוד שכל הורה ידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הרטבת הלילה של הילד שלו, בכדי להעניק לה את הטיפול המתאים ביותר. רצוי שלא למשוך את בעיית ההרטבה לפרק זמן ארוך וכאשר מזהים שהילד מרטיב בלילות בגילו יותר ממה שהוא אמור להרטיב, יש להתחיל בבירור אשר יוביל לטיפול בסופו של דבר.

סיבות להרטבת לילה?

הסיבות להרטבת לילה על פי ד"ר קובי שגיא יכולות להיות רבות ומגוונות. ראשית כל, יתכן מאוד שישנה סיבה רפואית להרטבת לילה ועל כן, ילד אשר מרטיב בגיל מבוגר יחסית בלילה, צריך להיבדק על ידי רופא הילדים. שנית, לעיתים מדובר על ילד שסובל מבעיות רגשיות כגון: חרדות, פחדים ועוד, אשר ניתן להתמודד אין באמצעות טיפול רגשי כלשהו, טיפול פסיכולוגי ועוד. אך חשוב מאוד לדעת שמרבית הילדים אינם סובלים מהרטבת לילה בשל בעיות רפואיות כלשהן או בשל בעיות רגשיות כלשהן.  ישנם ילדים שישנים עמוק מאוד וכן, שאינם יודעים לשלוט על הרפלקסים של כיווץ שלפוחית השתן והרפיית שלפוחית השתן בלילה, כך שכאשר הם צריכים לכווץ את השלפוחית כאשר היא מלאה, הם משחררים אותה. במיוחד עבור אותם ילדים שמהווים את רוב מקרי ההרטבה, ישנה את השיטה המהפכנית לטיפול בהרטבת לילה של ד"ר טל שגיא וד"ר קובי שגיא

מהן שיטות הטיפול להרטבת לילה?

שיטות הטיפול להרטבת לילה הן בהתאם לגורם. ראשית כל, אם מדובר על בעיה רפואית כלשהי הרי שניתן לטפל באמצעות טיפול תרופתי, אם מדובר על הרטבת לילה הנובעת מסיבות רגשיות ניתן לטפל בה באמצעות טיפול אצל מטפל רגשי או אצל פסיכולוג ואם מדובר על הרטבת לילה מסיבות אחרות ניתן לפנות לשיטה הטובה ביותר של ד"ר טל שגיא וד"ר קובי שגיא.

כתוב/כתבי תגובה