פשפש המיטה

פשפש המיטה

לא פעם אנחנו שומעים על המזיק פשפש ואנחנו נוטים לחשוב שמדובר במזיקים שמגיעים מחיות מחמד או מחיות אחרות. יש לנו נטייה לחשוב שאלה מופיעים בעיקר בקרב חיות אשר יוצאות החוצה ומתפלשות בדשא, אדמה או בחומרים מלוכלכים אשר עלולים לייצר פשפשים. הרבה פעמים אנחנו נוטים לחשוב שמדובר בעניין של פרווה, ולכן ההנחה שלנו היא שמדובר בסוג של מזיק שיש בעיקר לכלבים וחתולים.

פשפש המיטה

נכון שבאופן עקרוני, כלבים וחתולים מתמודדים יותר עם פשפשים מאשר אחרים, אך הם לא היחידים שמתמודדים איתם אלא יש עוד שורה ארוכה של סוגי פשפשים שלא קשורים כלל לחיות מחמד או לחיות אחרות. דוגמא טובה לכך הוא פשפש המיטה.

פשפש המיטה הוא פשפש שבני אדם דווקא אחרים לכך שהם עוברים ממקום למקום. מדובר על פשפש אשר נישא דרך ריהוט ישן או מזרונים ישנים, ואנחנו יכולים למצוא אותם הן במבני מגורים, מוסדות ציבור, בתי אירוח ועוד. הרבה פעמים אנשים אוספים ריהוט מהרחוב או קונים ריהוט ישן ולא מודעים לכך שהם בעצם הכניסו קן של פשפשים הביתה.

פשפש המיטה הוא יכול להיות מאוד לא נעים, בדיוק כמו פשפשים רגילים ולא בגלל העובדה שהם מגרדים ויוצרים אי נעימות. לכן חשוב מאוד לטפל בהם כבר בשלב הראשוני שפוגשים בהם. עכשיו כאן המקום לומר, מן הסתם בשביל להתמודד אותם בצורה הכי טובה שיש זה להימנע מלהכניס דברים הביתה שיכולים לשאת אותם.

מן הסתם, לא תמיד זה אפשרי, במיוחד אם כבר יש לנו רהיטים שנמצאים הרבה זמן בבית ויש בהם פשפשים. אז אנחנו צריכים לקרוא לגורם מקצועי, קרי מדביר בעל ניסיון, והוא ידאג להדביר את הפשפשים מהרהיטים. הוא יעשה זאת באמצעות מכשיר קיטור מיוחד שישאב את הפשפשים, הוא יבצע את העבודה במהלך מספר סבבים עד שלא יהיו עוד פשפשים במקום.

לפני סיום צריך להבהיר, חשוב מאוד לבצע הדברה כוללת, שכן אם אנחנו השתמשנו בריהוט, ייתכן מאוד שהעברנו את הפשפשים למקומות אחרים בבית. לכן נכון יהיה אם נבצע הדברה במספר מקומות ולא רק במקום אחד.

כתוב/כתבי תגובה