בעיות גב

איך מתמודדים עם בעיות גב?

בעיות גבאנשים רבים בארץ ובעולם סובלים מבעיות גב, בין אם מדובר בבעיות גב תחתון, כאבי שכמות וכאבי גב באופן כללי. בעיות גב כך סוברים המומחים, נגרמות בשל גלגולים אבולוציוניים, העדר פעילות גופנית, ישיבה לא נכונה ועוד. אז איך מתמודדים עם בעיות גב? ישנם כמה דרכים שבהן נוכל להקל על בעיות ג וכאבי גב שתוקפים אותנו. הכל בהמשך.

מציאת מזרון מתאים – חלק מבעיות הגב שתוקפות אותנו נגרמות עקב שינה על מזרון שאינו מתאים לגופינו. מזרונים רבים שחוקים, אינם איכותיים, בעלי קפיצים ישנים ומבוססים על טכנולוגיה שאינה מתקדמת. כדי להקל על בעיות וכאבי גב, חשוב להתאים את המזרון הנכון למבנה הגב, ולאתר מזרון מתאים ואורתופדי שבו ניתן להתנסות לפחות לתקופה של 30 יום בהם תוכלו לבדוק האם המזרון מקהל על כאבי הגב שכלם.

פיזיותרפיה – פיזיותרפיה היא טיפול שנועד להקל על כאבי גב שנגרמים עקב פציעות ספורט, תאונות וכדומה. אנשים רבים  סובלים מכאבי גב מסיבות אלה. לעיתים רבות טיפולים פיזיותרפיה יכולים להקל רבות על מי שסובל מכאבי גב עקב פציעות ספורט או עקב תאונה.

כירופרקטיקה – טיפולים כירופרקטיים הם טיפולים שנעשים על ידיד הזזת עצמות השלד. כאשר מזיזים את עצמות השלד בצורה נכונה, ניתן לחוש הקלה בכאבי הגב. כירופרקטיקה היא רפואה שנחשבת רפואה משלימה וכיום שינם אנשים רבים שמצליחים לקבל הקלה בכאבי הגב עקב טיפולים מסוג זה.

פעילות גופנית – פעילות גופנית כמו יוגה, ופילאטיס הנעשית בהשגחה וצורה מתונה יכולה להקל על מי שסובל מבעיות גב. את הפעילות חשוב לבצע עם מדריך שיודע כי אתם סובלים מבעיות גב. כיום ישנן מגוון פעילויות שיכולות לעזור לאנשים מכל הגילאים גם להקל בכאבים וגם לשמור על בריאות הגוף ועל גוף חטוב.

ויטמינים לחיזוק העצמות – לעיתים כאבי גב נגרמים מחוסר סידן בעצמות הגוף. ויטמינים כמו סידן ומגנזיום יכולים לסייע לחזק ולבנות את עצמות הגוף. לכן יש לבדוק האם ישנם חוסרים בוויטמינים מסוג זה, ובמידה וכן יש ליטול את הוויטמינים דרך גלולות או דרך אכילת מאכלים המכילים את הוויטמינים.

ייעוץ רפואי אורתופדי – כאשר אתם סובלים מבעיות גב חשוב לקבל ייעוץ רפואי מאורתופד. ייעוץ מסוג זה הוא ייעוץ חשוב לכל מי שסובל מבעיות גב. הרופא יוכל לסייע לכם ולעזור לכם בפתרון הבעיה.

אולי תרצה לקרוא על : כיצד לטפל במקרים של פריצת דיסק

כתוב/כתבי תגובה