טרמפולינה לתינוק

הורים לתינוקות תמיד מחפשים אמצעים ואלמנטים שיכולים לעזור להם בהתפתחות. מדובר על אמצעים וכלים אשר מתאימים לגיל שלהם, וכן למבנה הגוף. כל אמצעי יכול לעזור בצורה כזו או אחרת, ויש לו תפקיד מסוים. כמובן שכל אחד כזה, אמור להיות בטוח, לעמוד בתקנים המחמירים ביותר של בטיחות, ואכן לקבל את האישור שהוא יכול להתאים לצרכי ההתפתחות של התינוק.

דוגמא טובה לאמצעי שיכול לעזור לתינוק בהתפתחות, הוא טרמפולינה. לכאורה זה נשמע מוזר, מה לטרמפולינות ולתינוקות. הרי אנחנו יודעים על שימוש בטרמפולינות עבור ילדים ואפילו עבור מבוגרים שמבקשים לשמור על כושר. מי שבקיא במקצועות האולימפיאדה, יודע שיש אפילו מקצוע אולימפי כזה.

אך טרמפולינה מהווה אמצעי ייחודי שעוזר להתפתחות התינוק. הן בזכות העצמה והן בזכות אביזרי הפעלה שונים שנמצאים עליה ומאפשרים להתפתחות החושים השונים של התינוק. כך ההורים מרוויחים באמצעי אחד, מגוון רחב של אפשרויות התפתחויות מגוונות.

כשאנחנו מדברים על טרמפולינה לתינוק, הרי מדובר באמצעי שמיועד לשימוש עד גיל שנה, למרות שניתן למצוא גם טרמפולינות לגילאים מעט יותר מבוגרים. הדבר תלוי במשקל הגוף של התינוק. על מנת שהטרמפולינה תהיה בטוחה לשימוש, היא צריכה להיות מסוגלת להכיל את כל משקל התינוק.

מה ניתן לעשות עם טרמפולינה וכיצד היא עוזרת בהתפתחות התינוק

בעיקרון, טרמפולינה לתינוק, שונה מזו שאנחנו מכירים כטרמפולינה למבוגרים. מאחר ולא מדובר באמצעי שהתינוק אמור לעמוד עליו ולקפוץ, אלא מדובר במושב עליו התינוק יושב והוא יכול לזוז בעזרת הידיים והרגליים. ניתן לתת לו בזמן שהוא יושב, להסתכל על ספר או על תמונות, וכך משלבים שתי פעולות ביחד.

מעבר לכך, הטרמפולינה כוללת, כפי שציינו, אמצעים שונים אשר מיועדים להתפתחות החושים השונים. החל מאמצעי מישוש, אמצעים לפיתוח חוש הריח, וכן אמצעים קוליים וויזואליים. בצורה כזו, התינוק גם נהנה מאמצעים אלו וגם יכול לשחק איתם בזמן שהוא יושב בטרמפולינה.

כיצד רוכשים טרמפולינה בצורה נכונה

הורים יכולים למצוא מגוון טרמפולינות לתינוקות, בשורה של חנויות ואתרי אינטרנט שמוכרים מוצרי תינוקות. מגוון חברות מפתחות טרמפולינות מסוגים שונים. כעת עולה השאלה, כיצד רוכשים טרמפולינה בצורה מתאימה.

הכלל הראשון הוא כמובן בטיחות, יש לוודא שהטרמפולינה מתאימה למשקל התינוק. ברמת העיקרון אפשר למצוא טרמפולינות עד משקל 18 ק"ג. יש לוודא קודם לרכישה, שאכן הטרמפולינה מתאימה למשקל הילד. נקודות נוספות לגבי בטיחות הן, הטרמפולינה צריכה לעמוד בדרישות של מכון התקנים, והיא צריכה לכלול רצועות בטיחות לידיים, מדרך נוח לרגליים וריפוד גמיש ונוח.

הכלל השני הוא עיצוב, יש לוודא שהטרמפולינה מעוצבת בצורה יפה, צבעונית, אפשר למצוא טרמפולינות עם ריפוד שעליו מודפסות דמויות שונות. כך הילד יוכל ליהנות גם מהן.

הכלל השלישי הוא, חשוב לראות ולבדוק את הטרמפולינה לפני רכישה ולא לקנות אותה רק על פי מפרט טכני כזה או אחר.

מבחר טרמפולינות לתינוק

מבצעים נוספים ברשת מורד גיליס

כתוב/כתבי תגובה