רשלנות רפואית

כך תדעו אם עברתם רשלנות רפואית

לאחרונה אנחנו שומעים לא מעט על הליכים רפואיים שהשתבשו, חוות דעת רפואיות שהתגלו כלא מדויקות וסיבוכי לידה טראגיים. בכל המקרים הללו, ייתכן ומדובר ברשלנות רפואית שיכלה להימנע.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

הליכים רפואיים, מעשים ומחדלים של נציגים רפואיים, לרבות מנתחים ורופאים מומחים, עשויים לגרום למטופל לנזקים גופניים או נפשיים. במקרים מסוג זה, המטופל יכול לטעון כי התהליך שעבר היה רשלני, כל עוד יוכיח את הנזק שנגרם לו בעקבות הטיפול. על הרופאים והצוות הרפואי לנקוט בזהירות ולקבל החלטות באופן מקצועי במהלך הליכים רפואיים מסוגים שונים. ההוכחה שהרופאים התנהלו ברשלנות, יכולה להוביל להגשת תביעה ייעודית.

רשלנות רפואית יכולה להתקיים בתחומי הרפואה השונים, בטיפולי אסתטיקה, לידות, ניתוחים כירורגיים ואף טיפולי שיניים ואורתודנטיה. רשלנות מסוג זה יכולה להתבצע עקב היעדר זיהוי של מחלה בבדיקות בהריון ואפילו בעקבות מתן תרופה שלא מתאימה למטופל (במידה וגרמה לו נזק). למעשה, הליך רפואי או טיפול שניתן למטופלים וגרם להם נזק ממשי, עשוי להיחשב כרשלנות רפואית.

היה ואתם חושדים שעברתם הליך רפואי קלוקל או טיפול שאינו מתאים לכם, ונגרם לכם נזק משמעותי ובלתי הפיך, רצוי שתבררו את הנושא מול עורך דין מקצועי ותוכלו לקבל ייעוץ משפטי לרשלנות רפואית. עורך הדין יוכל לסייע לכם ולכוון אתכם בתהליך הגשת התביעה.

 

הוכחה שמדובר ברשלנות

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית חייבת לכלול הוכחות כי ישנו קשר סיבתי בין ההליך הרפואי שהמטופל עבר לבין הנזק שנגרם לו (בין היתר, להוכיח שהנזק לא היה קיים קודם לכן). ישנם מקרים בהם ניתן להוכיח קשר סיבתי מובהק, בייחוד בהליכים שלאחריהם המטופל נותר נכה או בעל אחוזי נכות משמעותיים, כמו גם במקרים בהם לידות השתבשו. במהלך פנייתכם לעורך הדין, הוא יסייע לכם להבין אם יש עילה לתביעה, כמו כן, תצטרכו להגיש חוות דעת של רופא מומחה בתחום. בחוות הדעת יש לציין את מכלול הנזקים שנגרמו למטופל בעקבות ההליך הרפואי שעבר. במידה וההליך הרפואי קשור לכמה תחומי רפואה, יש צורך להגיש חוות דעת של מספר רופאים בהתאם למספר התחומים. לאחר הגשת התביעה, המקרה יועבר לטיפול בית המשפט ותתקבל החלטה בנוגע לפיצוי המגיע לכם.

 

מה עושים אם חושדים שהתקיימה רשלנות רפואית?

נגרם לכם נזק בעקבות טיפול או הליך כירורגי? התייעצתם עם עורך הדין בתחום והוא אישר שישנה עילה לתביעה? הדבר שאתם צריכים לעשות בשלב זה, הוא לאסוף את כל המסמכים שקיבלתם מהמוסד הרפואי, לרבות התיעוד הרפואי של ההליכים שעברתם. שמרו על כל המסמכים ואפילו דאגו לסרוק אותם דרך מכשיר הטלפון הנייד או המחשב הביתי, בכדי שיהיה לכם עותק דיגיטלי זמין. כמו כן, עשו את אותו הדבר בדיוק גם עם הקבלות הרפואיות. תעדו במסמך או מחברת את כל התהליך הרפואי, כולל דברים שנאמרו לכם על ידי הצוות הרפואי ופעולות שננקטו. מלבד זאת, צלמו את אזורי הגוף שנפגעו בעקבות הטיפול ושמרו על התמונות למקרה שתידרשו להציגן.

 

לסיכום, בכדי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית יש לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים, לרבות תיעוד הנזקים שנגרמו. רצוי להתייעץ עם עורך דין המומחה בתחום ויש לדאוג לחוות דעת רפואיות בטרם הגשת התביעה. רפואה שלמה.

כתוב/כתבי תגובה