טיפול מותאם אישית באוטיזם

טיפול מותאם אישית באוטיזם

אוטיזם יכול להיות הרבה דברים. היא הפרעה אשר יותר נפוצה אצל בנים. עם האפשרות של טיפול אבל ללא ריפוי מוחלט. ישנה השערה כי הגורם הגנטי התורשתי משמעותי ביותר בהופעת אוטיזם אצל בני משפחה. למדע עדיין אין כל הבנה לגבי מקור ההפרעה ואיתור הגנים אשר מעורבים בה.

קיימות שיטות טיפול רבות שכוללות איזון חושי על ידי מטפל בעיסוק, טיפול באחיזה מרסנת, שיטת אופשן, טיפול באמצעות אומנות וניתוח התנהגותי יישומי. השיטה בשם CAT היא החדשה מבין כל אלה, ונראית בתור בעלת סימנים גבוהים של הצלחה אצל ילדים שנמצאים על הספקטרום הרחב של האוטיזם.

טיפול מותאם אישית באוטיזם

 

מבצעים את הבדיקות

בשיטת CAT  למעשה צריכים לעבור ילד ילד ואין כל טיפול בעל כמה שלבים כוללניים עבור כל אחד ואחד. הסיבה לכך טמונה באבחון שהוא לפי התהליכים המטבוליים אשר יכולים להיות שונים אצל כל ילד, ומכן גם אופי הטיפול אשר יוענק.

אלו סוגים של בדיקות יש לעבור לפני שמתקדמים הלאה? יש להבין מאלו סוגים של תסמינים כל מטופל סובל, ולאחר שיחה אישית שבה מועברים כל הקשיים היומיומיים, מבינים בהרחבה את הבעיה ומתחילים להרכיב את הטיפול שכולל גם העברת דגימות של שתן ודם של הילד. את הבדיקות הללו שולחים אל מעבדה בחו"ל שם נבדקים פרמטרים שלא כלולים בבדיקות של קופ"ח בארץ.

מתאימים את הטיפול

לאחר שמבינים אלו סוגים של התנהגות רוצים לשפר, ואלו סוגים של חוסרים יכולים להיות מבחינה של לקות מטבולית אצל המטופל, יכולים להתקדם אל עבר הרכבה של טיפול באוטיזם בשיטת C.A.T המותאם אישית לכל ילד עם המלצת תזונה לאורכה של היממה באופן מאוד פרטני.

לאורכו של הטיפול ישנו מעקב שנעשה על מנת לנטר היטב את הטיפול אצל כל משפחה, שם כבר מתחילים לראות סוגים של שיפור בהתנהגות ובהפחתה ברורה של תסמינים שהיו מנת חלקו של ילד שסובל מאוטיזם עד לאותה תחילה של הנחלת השיטה.

הטיפול עצמו הוא לאורכם של שבעה חודשים שכוללים את הבדיקות הפרטניות ואת המפגשים שבהם כבר מציגים שיפורים במדדים השונים לצד הכוונה מקצועית של המשך עבור הטיפול.

כתוב/כתבי תגובה