חרדת נהיגה – ברכה או קללה

לא מעט אנשים מפתחים חרדת נהיגה. בעוד שישנם אנשים אשר בטוחים כי חרדת נהיגה היא חרדה טובה שכן, היא תגרום להם או לאנשים אחרים לנהוג בצורה בטוחה יותר על הכביש, חשוב מאוד לדעת שחרדת נהיגה איננה ברכה כלל. מדובר על חרדה שעלולה לגרום לנהג שלא לשלוט על תגובותיו במהלך נהיגה ועל כן לסכן הן את עצמו והן את הנהגים האחרים על הכביש והולכי הרגל או לחילופין, מדובר על חרדה שעלולה לגרום לאדם להימנע מנהיגה באופן מוחלט.

מהי חרדת נהיגה?

חרדת נהיגה היא חרדה אשר בגינה האדם חושש מאוד לנהוג. מדובר על חרדה שעלולה להיות חלק מחרדה כללית או מהתקפי פאניקה אשר האדם חווה מדי פעם. לחילופין, מדובר על חרדה שיכולה להתפתח לאחר שאדם חווה אירוע טראומתי כלשהו בכביש. על כן, במידה ומופיעים תסמינים שונים בקרב אדם שיכולים להעיד על חרדת נהיגה כגון: תסמינים גופניים לפני כל נהיגה, גלי חום, סחרחורות, תחושה של אובדן שליטה ועוד, חשוב מאוד לפנות לטיפול מקצועי וממוקד בחרדת נהיגה או טיפול כולל לחרדה אשר גורמת לאדם בין היתר לסבול מחרדת נהיגה.

כיצד מטפלים בחרדת נהיגה?

טיפולי חרדה בנהיגה ישתנו בהתאם לאופי החרדה, לתסמינים השונים ולשורש החרדה המדוברת, אם מדובר בחרדה שמופיעה למשך פרק זמן קצר בשל אירוע טראומתי שהאדם חווה על הכביש ניתן לטפל בה באופן ממוקד באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי או טיפול פסיכולוגי. במידה ומדובר בחרדת נהיגה שהמקור והשורש שלה הם התקפי פאניקה או חרדה כללית שהאדם סובל ממנה, יש לטפל באמצעות שיטות הטיפול הנכונות בשורש החרדה. במקרים חמורים וקשים ניתן לשלב גם טיפול תרופתי שיסייע לאדם להתמודד עם החרדה המדוברת.

קראו על טיפול בOCD בלינק הזה

כתוב/כתבי תגובה