דיקור סיני לבעלי חיים

טיפולים משלימים: דיקור סיני לבעלי חיים

כשאנחנו חושבים על טיפול בדיקור, אנחנו בדרך כלל נוטים לחשוב על טיפולים מסוימים שמיועדים לבני אדם. כלומר, אנחנו מניחים שהטיפול מיועד לבעיות שקשורות לבני אדם בלבד, בין אם מדובר בבעיות שמתייחסות לדברים פנימיים או דברים חיצוניים.

כשאנחנו חושבים על טיפול בבעלי חיים, אנחנו נוטים לחשוב על טיפולים סטנדרטיים, קונבנציונאליים, אומנם בעלי חיים יכולים להתמודד עם בעיות שונות ומגוונות, אך סביר להניח שאנחנו לא נמצא סיבה מדוע יש לטפל בהם באמצעות טיפולים ייחודים.

אך המצב הזה השתנה, במהלך השנים כפי שבני אדם מקבלים טיפולים אלטרנטיביים, דוגמא טיפולי דיקור, כך אנחנו יכולים לראות שגם בעלי חיים מסוגים שונים, למשל כלבים או חתולים מקבלים טיפולים כאלה. יש לכך כמה סיבות, ראשית, לפעמים טיפול דיקור סיני לבעלי חיים יכול להועיל הרבה יותר מאשר טיפול קונבנציונאלי, שנית, הטיפול הזה יכול להיות הרבה יותר מרגיע, הרבה יותר נעים, בעיקר נכון הדבר בקרב בעלי חיים שיש להם סף עצבים נמוך וכן אצל בעלי חיים מבוגרים אשר מתקשים להתמודד עם סף כאב מסוים. סיבה נוספת בגינה נכון לעשות דיקור סיני ולא טיפול רגיל, זה בשביל לא להרגיל את בע"ח לתרופות או לחשוף אותם לאמצעים שיכולים לסן את בריאותם.

דיקור סיני לבעלי חיים

צריך לומר, דיקור סיני לא בכל מקרה יכול לעזור, בדיוק כמו שאצל בני אדם הוא לא יכול לעזור בכל מצב. למעשה, הוא יכול לעזור במקרים שיש בעיה במערכת העיכול, הנשימה, כשיש בעיות אורתופדיות שונות, וכן כשיש בעיות פנימיות שונות. אז ייתכן מאוד שבאמצעות דיקור סיני ניתן לשחרר לחצים פנימיים ויהיה הרבה יותר קל לגשת לפתרון הבעיה.

נקודה נוספת שצריך להדגיש, הרבה פעמים טיפול בדיקור אצל וטרינר באשדוד מגיע אחרי טיפול קונבנציונאלי ארוך אשר לא הוביל לתוצאה הנכונה. כלומר, ייתכן ותהליך הטיפול התחיל באופן רגיל, אך עם הזמן התברר שהוא לא יעיל ורק גורם סבל ונזק לבעל החיים. אז אין ברירה לחפש פתרונות אחרים, אחד מהם יכול להיות בהחלט טיפול בדיקור. כמובן שהוא חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי ומוסמך שמתמחה בכך.

כתוב/כתבי תגובה