האם מתאים לכם ללמוד רפואה משלימה?

הבחירה מה רוצים ללמוד משפיעה בדרך כלל על כל מהלך החיים, אם כי זה בהחלט נכון שיש גם אנשים שעוסקים בתחום שלא קשור בכלל ללימודים שלהם. במידה וגם אתם, כמו הרבה אנשים אחרים, מתלבטים מה ללמוד ובמידה ואתם מרגישים שליחות לעזור לאחרים, הרי שרפואה היא בוודאי תחום שמעניין אתכם. אומנם זה נכון שכולנו חושבי על בתי חולים ועל אנשים עם חלוקים כשאנחנו חושבים על רפואה, אך האמת היא, שזו לא האפשרות היחידה, כי מה עם לימודי רפואה משלימה? חשוב להבין: רפואה משלימה זה לא מהתחומים שיכולים להתאים לכל אחד ולפני הכול אתם חייבים להרגיש חיבור עמוק לתחום הזה. עם זאת, במידה וכן קיים אצלכם החיבור הזה אתם יכולים להיות בטוחים שלימודים בענף הזה יאפשרו לכם לעבוד בעבודה עם סיפוק רב ולכן זה כדאי.

לא בכל מקום כדאי ללמוד את התחוםdoctor-1149149_1920

עוד דבר שצריך לדעת על לימודי רפואה משלימה, זה שלא כדאי ללמוד את הענף הזה בכל מקום. זה לא משנה אם אתם רוצים ללמוד:

  • פרי באך
  • שיאצו
  • רייקי
  • כוסות רוח או כל תחום אחר

כי בכל מקרה חשוב לבדוק בשבע עיניים לאיפה אתם נרשמים. בכל בית ספר שעוסק בתחום הרפואה המשלימה מתקיימים לא מעט קורסים שיוכלו לעניין אתכם אך לא בכל מקום הקורסים ברמה מספיק גבוהה. ההיגיון הפשוט אומר שאם אתם משקיעים זמן, כסף ומאמץ, הרי שעדיף יהיה לקבל תמורה מלאה ולכן שווה לבדוק לעומק מה מציע לכם בית הספר שבו אתם מתכוונים ללמוד.

איך מוצאים עבודה בתחום?

ברוב התחומים בחיים צריך, לפני הכול, לצבור כמה שיותר ניסיון, וזה נכון גם לגבי תחום הרפואה המשלימה. לכן אפשר להבין מדוע גם אתם חוששים משאלת התעסוקה, כי איך יקבלו אתכם לעבודה אם אין לכם ניסיון ואיך תצברו ניסיון אם לא תתקבלו לעבודה? זה פרדוקס שכל אחד מאיתנו מתמודד איתו אך בתחום הרפואה המשלימה תמיד ישנם מקומות שתוכלו לעשות בהם השתלמות ואז, עם הזמן, להתחיל לעבוד ולהרוויח בכבוד.

כתוב/כתבי תגובה