שתלים לשמיעה

כל המידע על שתל שבלול

אחד הפתרונות שנועדו לספק מענה עבור לקויי שמיעה או חרשים הוא שתל שבלול. מדובר על התקן שמחדירים אותו לראש המטופל באמצעות ניתוח. השתלים לשמיעה נועדו להעביר אותות לעצב השמיעה, מה שיאפשר לאדם לשמוע למרות שהאוזניים שלו אינן תקינות ולא מעבירות באופן טבעי שדרים למוח. השתל קולט אליו את הצלילים ומעבד אותם לאותות חשמליים אשר מועברים בעזרת אלקטרודות לעצב השמיעה. 

הטכנולוגיה לשירות הרפואה

הקידמה הטכנולוגית מביאה עימה בשורה עצומה לכל מי שמתמודד עם בעיות בנושא שמיעה. יש כיום מגוון נרחב של מכשירי שמיעה ופתרונות שיכולים להקל על המתמודד ולעזור לו לשמוע באיכות מקסימלית בהתאם לנתונים שלו למרות לקות מולדת שקיימת, או לצד פגיעה שהתרחשה כתוצאה מטראומה או מחלה. כך שניתן למזער במידת מה את התוצאות החמורות ולסייע לשמיעה טובה ואיכותית יותר למרות הכול.

צוות מקצועי ומוצרים מתקדמים

כדי למצוא את המוצא הטוב ביותר ולקדם את השמיעה במידה רבה, חשוב למצוא צוות מקצועי לשם התאמת הפתרון הטוב ביותר. לפי נתונים אישיים אשר מוגדרים לאחר בדיקה אישית יכוון המטופל למציאת הפתרון המתאים והטוב ביותר עבורו. כך שהוא יוכל להיעזר בכלים המתקדמים ביותר על מנת לקדם את יכולת השמיעה שלו. שתל שבלול מוכר גם בשם שתל קוכליארי והוא נחשב לאחד הפתרונות שמשמשים לא מעט אנשים שיש להם לקות שמיעה.

חשוב לטפל מוקדם ככל האפשר בירידה בשמיעה על מנת לשמור על היכולת לנהל תקשורת נאותה עם הסביבה. גם ביחס לילדים חשוב לטפל ביעילות ובזמן כדי למנוע הפרעות התפתחויות נוספות כתוצאה מירידה בשמיעה או אפילו חרשות. בעזרת שתל שבלול אכן מצליחים להפחית במידת מה את נזקי המום, ולאפשר שמיעה ברמה גבוהה למדי.

כתוב/כתבי תגובה