פד אלכוהול

פד אלכוהול

כשאנחנו מדברים על אלכוהול, אז באופן טבעי אנחנו מכוונים לשתייה, אך כידוע לאלכוהול יש תפקיד נוסף מאוד משמעותי וזה בכל מה שקשור לטיפול רפואי. אנחנו משתמשים לא פעם באלכוהול נקי באחוזים מאוד גבוהים, הרבה יותר גבוהים מאשר משקאות, לצורך חיטוי, וזה בדיוק התפקיד של פד אלכוהול.

פד אלכוהול

במקרים בהם אנחנו נפצעים ונחבלים, אז הדבר הראשון שעלינו לעשות זה לבצע חיטוי במקום על מנת שהוא יהיה נקי, על מנת שהוא לא יזהם. רק לאחר מכן אנחנו יכולים לחבוש אותו. על מנת לבצע חיטוי כמו שצריך אפשר להשתמש באלכוהול רפואי. מאחר ומדובר על תכשיר עם אחוז גבוה של אלכוהול אז הוא פשוט מחטה את המקום בצורה טובה, ומונע אפשרויות של זיהום.

אנחנו יכולים להשתמש בגזה עליה אנחנו שופכים מעט אלכוהול וכן אנחנו יכולים להיות בפד אלכוהול אותו אפשר להניח על גבי האזור הפצוע, ואז אנחנו יכולים לחבוש את האזור. צריך לשים לב, מאחר ומדובר באזור פתוח, אז סביר להניח שזה עלול לשרוף. לכן צריך לבצע את זה לאט ובזהירות ולנסות להרגיע את המקום בעזרת עיסוי עדין. בכל מקרה חשוב לעשות את זה ולא להימנע מכך, שכן זה חלק מהותי מהטיפול.

כמו שאנחנו יכולים לראות, בכל מרפאה נוכל למצוא פדים עם אלכוהול אשר מיועדים לשימושים שונים, במקרים מסוימים זה יהיה לצורך חיטוי ובמקרים אחרים זה יהיה מיועד בשביל להרגיע את המקום לפני שמבצעים פעולות מסוימות.

מאחר ואנחנו לא בהכרח נלך למרפאות לצורך חבישה או טיפולים דומים, והרבה פעמים אנחנו נצטרך לקבל את הטיפול בזמן אמת בשטח, אז אנחנו יכולים לרכוש פדים עם אלכוהול לשימוש עצמי. ניתן למצוא אותם בבתי מרקחת וכן בחנויות ואתרי אינטרנט שונים. חשוב מאוד שבכל בית יהיו פדים כאלה, ויש לקחת אותם איתנו לטיולים בשטח או לפעילויות בהן יש סכנה שאנחנו נפצע.

לפני סיום חשוב לומר, יש ללמוד כיצד להשתמש בפדים, היכן אפשר להשתמש בהם וכן על אילו גילאים אפשר להשתמש בהם. זאת על מנת שלא נשתמש בהם על ילדים קטנים שעלולים לסבול מזה.

כתוב/כתבי תגובה