טיפול אסתטי לשיניים

טיפולים אסתטיים לשיניים

טיפולים אסתטיים לשיניים עוזרים לקבוע באת עתיד הפה שלנו ואת נראות השיניים שלנו בחיי היום יום. מלבד מראה השיניים שהופך לנעים בעקבות הטיפולים, חשוב לטפל בשיניים ומראה הפה על מנת שהמצב לא יחמיר כדי ששן אחת לא תגרום לשנייה להירקב, לזוז או להתכהות. אז אילו טיפולים אסתטיים לשיניים קיימים? ומדוע כדאי להתחיל לטפל עכשיו! הכל בהמשך.

טיפולים אסתטיים לשיניים כוללים בדרך כלל טיפולים הקשורים לנראות הפה, החניכיים והשיניים, והוא כוללים יישור שייניים, הלבנה, ציפוי השן, ושיקום חלל הפה. טיפולים אלה חשוב יעשו בדיוק מרבי והתאמת הטיפול לצרכים הדחופים והמתאימים לכל מטופל ומטופל.

מהם טיפולי השיניים האסתטיים הנפוצים ביותר?

יישור שיניים – שייניים שאינן ישרות, הן לעיתים רבות תוצאה של בעיה גנטית, צמיחה לא טובה ועקומה של שיניים חדשות, שימוש במוצץ, מציצת אצבע ועוד, ולכן רבים האנשים הסובלים משיניים עקומות.

יישור שייניים כיום הוא פעולה שנעשית ללא כאבים עם מקסימום יעילות, ועם השנים זמן היישור מתקצר והשיטות ליישור שיניים הופכות למתקדמות ונוחות יותר.

יישור שייניים כיום נעשה על ידי מכשירים שונים הניתנים להסרה כגון: קוביות, טבעות, גשר, פלטה ועוד, והם מהונדסים לפי מורכבות שייני המטופל, על ידי אורתודנט שבונה לכל מטופל תכנית ייחודית ליישור שיניו. כיום יישור שייניים ניתן לעשות בכל גיל.

הלבנת שייניים – שייניים בעלות גוון צהוב אפרפר, חום ואפילו שחור! הן דבר נפוץ אצל אנשים שונים. שייניים שאינם לבנות יכולות גם כן להקשר לגורמים גנטיים, לעישון, לשתיית קפה, מאכלים שונים הזנחה ועוד. לכן אנשים רבים פונים להלבנת שייניים בשיטות שונות.

בין השיטות להלבנת שיניים ניתן למצוא: הלבנת שייניים על ידי רופא דרך ניקיון השן, צחצוחה והחזרת הגוון המקורי והלבן של השן, ציפוי חרסינה להלבנת השן, ולהבנת שיניים בלייזר.

בנוסף, כיום ישנם גם חומרים להלבנת שייניים אותם יש להתאים אישית אצל רופא השיניים. על מנת לשמור על שייניים לבנות יש להימנע מעישון, שתיית קפאין וכדומה ויש לתחזק את השיניים ולשמור על בריאותן.

השתלות שייניים – לעיתים רבות אנו מגיעים למצבים בהם אין לנו ברירה מלבד לבצע השתלת שיניים. ההשתלה הינה השתלה של שיניים מלאכותיות שמתבצעת בצורה כה מדויקת עד שאיש לא יכול להבדיל שלא מדובר בשיניים האמתיות. השתלת שיניים מתבצעת במקרים שונים כמו למשל בהעדר שיניים, כאשר יש לעקור שיניים רקובות, וכאשר יש לשקם את כלל השיניים באמצעות שיקום פה של השתלת שיניים למראה אסתטי ובריא.

אל תמתינו עם טיפולי השיניים!

על מנת להקל על עצמכם ולהימנע מטיפולי שיניים מורכבים יותר – חשוב לגשת מהר ככל שניתן לבדיקה אצל רופא השיניים ולקבל חוות דעת מקצועית לשיקום ולטיפול בשיניים.

 

כתוב/כתבי תגובה