שוקלים לקחת כלב חדש – כדאי שתקראו את זה קודם

אימוץ כלב נעשה מתוך רצון ומוטיבציה לצרף חבר חדש לדיירים או למשפחה, אבל הכלב דורש תשומת לב רבה וכן הוצאות כספיות והשגחה קפדנית, ולכן מי ששוקל לקחת כלב הביתה חייב להיות בטוח שהוא מוכן להתמודד עם המטלות והקשיים שעלולים לצוץ. הדברים נכונים במיוחד כאשר מדובר בכלב ראשון ואחרי שפגה ההתרגשות והשמחה הראשונית תצטרכו להקפיד על שגרה ולהשקיע זמן ומאמץ כדי שהכלב יהפוך לחלק מהמשפחה או לחבר נאמן – ולא למטרד או לחיה אומללה שדורשת טיפול רפואי וזועקת לעזרה קבועה. כלב ראשון הוא אתגר כפול ומכופל עבור מי שלא גידל כלב בילדותו ומשימה זו דורשת שינוי מחשבתי והתמסרות לרעיון האימוץ. 

איזה כלב כדאי לאמץ

לפני אימוץ הכלב צריך להחליט על איזה צורך הוא אמור לענות מבחינתכם. יש מי שלוקח כלב קטן כדי לגדל אותו ולהפוך אותו למעין שותף לחיים לטיולים ומשחקים, ויש מי שמעדיף כלב מגודל שיתפקד גם ככלבי שמירה בשעת הצורך. כמו כן יש העדפות לגבי גזע וצבע הכלב. זה עניין של טעם אישי וגם של עלויות מאחר שגזע טבעי נחשב יקר יותר ממעורב. אימוץ כלבים חייב להתבצע רק מבית גידול מוכר ובעל מוניטין, ואין להתפתות להתעות מפוקפקות כי אתם עלולים להסתבך עם כלבים חולים או מעבירי מחלות וכן לקבל כלבים שאינם מחוסנים וללא תעודות יוחסין. כלומר: כאלה שאין לכם שום הוכחה שהם אכן מה שהובטח לכם.

טיפול שוטף בכלב

כאשר הכלב הגיע לביתכם, תהיו חייבים להניח לו לגדול בתנאים נוחים ולהראות לו את הפינה שלו. כמו כן חובה לצאת עם הכלב לטיול שלוש פעמים ביום, ואפשר כמובן גם להשתמש תמורת תשלום בשירותיו של דוג ווקר. הוצאת הכלבים לטיול חייבת להתבצע בשילוב רצועה מאחר שהחוק אוסר על הבעלים לשחרר את הכלב במקום ציבורי, והפרתו עלולה לגרור הסתבכות עם כלב אחר או אדם, וכן נזקי רפואי ותביעות משפטיות. מלבד סירוק ורחצה תצטרכו קוםד כל ללמד את הכלב איך להימנע מלעשות את צרכיו בתוך הבית.  
החלטתם ללכת על קבליר קינג צ'ארלס?
בלינק זה תוכלו לקרוא רבות אודות הסוג המיוחד הזה!

כתוב/כתבי תגובה