דיקור סיני

האם דיקור סיני יכול להזיק?

דיקור סיני הוא סוג של טיפול אלטרנטיבי שנעשה באמצעות מחטים מיוחדות. הדיקור מטפל בבעיות שונות בדרך טבעית בלבד ועל ידי טיפולים חיצוניים.  זאת, בנבדל מהרפואה המסורתית שעושה שימוש בתרופות כימיות ואחרות לפתרון בעיות בריאות שונות. מקורו של הטיפול הוא בסין  העתיקה, ממנו התפשט למזרח הרחוק, ולאחר מכן, לעולם המערבי. הפילוסופיה העומדת מאחוריו אומרת כי בגוף יש מסלולי אנרגיה שנקראים מרידאנים. דיקור בנקודות נבחרות לאורכם או בסמיכות אליהם מסייע להקל על בעיות מגוונות בגוף ומשפיע על איברים שונים  בהתאמה. הרפואה המסורתית אמצה לחיקה את  הדיקור הסיני כמו גם טיפולים  משלימים אחרים דוגמת שיאצו ומספקת שירותים אלו למגוון רחב של אוכלוסייה. דיקור סיני נועד לאנשים בגילאים שונים ומכל המינים ומטפל בשלל בעיות רפואיות כמו: כאבי גוף שונים, בעיות אורתופדיות, מחלות אוטואימוניות ועוד.

דיקור סיני

דיקור סיני המבוצע על ידי מומחה אינו מסוכן לחלוטין בגלל מספר אלמנטים עליהם הוא מקפיד. ככלל, המחטים שהוא עושה בהן שימוש הינן דקות וסטריליות ונועדו לשימוש חד פעמי. המומחה מחדיר אותן לעור לעומק מינימאלי שאינו מגיע לכלי דם, כך לא נוצר דימום. לכל היותר, תזלוג טיפת דם אחד שהיא מעין סימן חיובי של השתחררות חום ועדות לכך שיש זרימת אנרגיה חיובית שתורמת לריפוי. במקום  הטיפול יכולה להיווצר אדמומיות קלה  שתחלוף במהירות. וגם כאן זה סימן לאפקט חיובי מאזן ורצוי. ההרגשה היא תחושת עקצוץ בעת החדרת המחטים, ולעיתים, בעת הוצאתן. מעבר לכך, אין תופעות לוואי מיוחדות והמטופל יכול להמשיך בשגרת יומו. לעומת זאת, לטיפול יש תופעות לוואי חיוביות מאוד כמו שחרור מכאבים, תחושת ריחוף, הרפיה והרגשה כללית נעימה ומספקת. הסיבה לכך היא כי הוא יוצר ריאקציות חיובית שמעוררות את זרימת הדם ומשרות חמימות נעימה שמתפשטת לאורך המסלול האנרגטי שאליו מכוון המטפל.  בנוסף, יש השפעה חיובית ומאזנת על  המערכת העצבית בעת הטיפול וגם זמן רב לאחריו ועוד יתרונות נוספים.

יש חשיבות גדולה מאוד לבחירת המטפל. דיקור סיני המבוצע על ידי מומחה נעשה על פי כללים מקצועיים  מקובלים. יש סוגים שונים של מחטים שנועדו לדיקור באברים שונים. יש דקות ועדינות ואחרות ארוכות ומסיביות יותר. יש כאלו שמגיעות עם  מוליכים ובלעדיהם. הוא יודע לבחור את המחט המתאימה ביותר ומצליח להחדירה בדיוק בזווית הנכונה כדי לקבל את  האפקט הרצוי ביותר. הוא עורך בירור ואבחון מקדים במסגרתו הוא מקבל תוצאות של בדיקות רפואיות שונות, וכן, מבצע   בדיקות שונות והכרחיות. הוא מדריך את המטופל לגבי ההכנות לטיפול ולגבי ההתנהגות לאחריו. אורך כל טיפול וכמות המפגשים נקבעים על  ידיו על פי  סוג הבעיה, הצורך והתוצאות. במקרים רבים, תתבצע סדרת טיפולים כדי למצות את  האפקט המצטבר  הכרוך בהם. דיקור סיני יכול להיות טיפול  העומד בפני עצמו או מקביל ומשלים לטיפולים  מסורתיים.

כתוב/כתבי תגובה